Елеватор

Птахофабрика «Поділля» вирощуватиме курей, які дають коричневі яйця

Птахофабрика «Поділля» вирощуватиме курей, які дають коричневі яйця

Птахофабрика «Поділля» (Вінницька область) нещодавно змінила крос птиці і зосередиться на виробництві коричневих яєць.

 

Про це в інтерв’ю журналу «Наше Птахівництво» розповіла генеральний директор птахофабрики Олена Бебко.

«Тепер одночасно вирощуємо кілька кросів. Експериментуємо й досліджуємо, який із них максимально відповідає нашим потребам, – зазначила вона. – В угорців ми придбали крос тетра, у чехів – іза-браун, у поляків – ломан. Усі вони дають коричневе яйце. Також близько 30% наших стад – птиця кросу декалб вайт, що дає біле яйце. На нього є попит на деяких експортних ринках. Наприклад, Арабські Емірати дуже цікавляться білим яйцем. Однак відсоток цього кросу ми не збільшуватимемо, більше зосередимося на виробництві коричневого яйця. Біле вироблятимемо тільки для асортименту».

За словами Олени Бебко, птахофабрика «Поділля» орієнтована на нарощення експортних постачань, і тому підлаштовується під потреби зовнішнього ринку.

Велике значення для експорту має колір яйця, наголошує вона. «Клієнти, що беруть яйце на експорт, хочуть, аби воно мало однаковий глибокий коричневий колір. Для них це дуже принципово», – пояснила гендиректор. – Тому яйця, що мають рожевий, бузковий відтінок шкаралупи вибраковують».

Для експорту найкращі яйця розмірів S і M, а також яйця від молодої птиці – в них краща якість шкаралупи й вони добре транспортуються.

«Якщо раніше на ринку України всім птахофабрикам було цікавіше працювати з птицею, що давала велике яйце, бо на нього був ліпший попит, то нині, коли багато господарств перепрофілювалися на експортний ринок, усіх цікавить птиця, що несе невеликі яйця», – підкреслила Олена Бебко.

Довідка

Близько 35% курячих яєць птахофабрика «Поділля» відправляє на експорт. Її продукцію купують Іран, Ірак, Сирія, Туреччина, Ліберія, Конго, ОАЕ, Таїланд, Нігерія, Кувейт, Єгипет, Катар, Судан, Сінгапур, Молдова, Киргизстан, Грузія, Азербайджан.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!