Елеватор

Понад 100 WIM-комплексів встановлять у 2021 році

Понад 100 WIM-комплексів встановлять у 2021 році

Система автоматичного габаритно-вагового контролю (ГВК) вже готова до експлуатації. Ще понад 100 WIM-комплексів встановлять у 2021 році.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Наразі 37 WIM-комплексів підключено до Центру обробки даних ГВК Укртрансбезпеки, які вже передають інформацію щодо порушень габаритно-вагових норм.

«Єдиний ефективний спосіб подолання перевантажень – повна автоматизація процесів. І ми зробили все, що в нашій компетенції, для запуску автоматичного ГВК. Але щоб система дійсно почала працювати і притягати до відповідальності порушників, необхідне якнайскоріше прийняття у другому читанні законопроєктів №3742 та №3743, які на законодавчому рівні закріплюють можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі», – наголосив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, вищезазначені законопроєкти покликані, у першу чергу, вирішити низку законодавчих прогалин, які на сьогодні гальмують ефективний габаритно-ваговий контроль, а саме можливість зупиняти автоперевізників тільки з залученням поліції. Натомість пропонується законодавчо закріпити відповідні повноваження за інспекторами ДСБТ.

Також пропонується виключити людський фактор і використовувати автоматизовані комплекси. Крім того, замість розрахунку розміру штрафу в ручному режимі пропонується запровадити фіксовані штрафи.

«Після прийняття законодавчих змін ми не будемо обмежуватися автоматичними комплексами «Зважування в русі» (WIM), яких встановлено вже понад 50. Наша мета – автоматизація усіх комплексів, включаючи діючі стаціонарні ГВК», – додав очільник міністерства.

Всього до кінця поточного року Мінінфраструктури у співпраці з Укравтодором та Укрінфрапроектом планує встановити понад 100 WIM-комплексів. Усі вони будуть підключені до Центру обробки даних ГВК (Weight Control System).

Нагадаємо, на під’їзді до Маріуполя встановили майданчик автоматичного вагового контролю. Також ми писали, що перші мостові об’єкти WiM запустили на автошляхах в Херсонський порт.