Елеватор
Головне:
Елеватор

Найближчим часом зміниться і формат, і географія елеваторного будівництва, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У найближчі кілька років в Україні зміниться формат елеваторного будівництва. Якщо раніше зберігальні потужності будували переважно агрохолдинги, то тепер у цій сфері очікується активізація трейдерів та малих сільгоспвиробників.

Про це AgroTimes розповів комерціний директор ТОВ «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко.

«По-перше, будівництво елеваторів активізують трейдери переважно в Центральній Україні. Думаю, це вже не буде 100-150 тис. тонн зберігання, а в середньому 30-60 тис. тонн. Продовжать зростати й портові зберігальні потужності, але вже не такими швидкими темпами, як в останні 7-10 років», – зазначив експерт.

За його словами, активніше будувати елеватори також почнуть дрібні та середні сільгоспвиробники, адже на сьогодні ті підприємства, які почали зберігати збіжжя у власних ангарах та підлоговим методом, починають розуміти, що вони недоотримують кошти, які принесло б їм більш ефективне зберігання.

Щодо географії елеваторного будівництва, то воно, на думку Олексія Грушка, незабаром переміститься на Західну Україну, яка у свій час менше вирощувала сільгоспкультур, а отже – менше будувала потужностей для зберігання.

Нагадаємо, названо терміни будівництва і введення в експлуатацію елеваторів різної потужності.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: