Елеватор

Аграрії Львівщині продовжать інвестувати в об’єкти зернозберігання

У Львівській області нараховується 714 зерносховищ загальною потужністю 1035 тис. тонн, проте достатніх потужностей не вистачає для того, щоб зберігати весь вирощений урожай, повідомляє департамент агропромислового розвитку обласної держадміністрації

«Інвестиції в об’єкти зберігання будуть вкладатись і надалі. Державна підтримка у вигляді відшкодування витрат на їх будівництво є вагомою підмогою для виробників і розвитку сільськогосподарського виробництва», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

Вагомою допомогою для інвесторів є часткова компенсація будівництва об’єктів зернозберігання з боку держави. Так, у 2020 році на Львівщині фінансову підтримку в сумі 1,7 млн грн отримало приватне підприємство «Агрофірма «Дзвони», що знаходиться у  Перемишлянському районі за будівництво ІІІ черги елеваторного комплексу  приймання, сушки та зберігання зерна потужністю 5 тис. тонн. Загальна вартість  вкладених у будівництво інвестицій склала понад 25 млн грн.

«Наше господарство стартувало у 1999 році із 73 га землі, і сьогодні земельний банк налічує понад  8 тис. га, технічний парк оснащено новою сучасною технікою  вітчизняного та закордонного виробництва. Але гордістю господарства є побудований елеваторний комплекс приймання, сушки та зберігання зерна загальною потужністю 34 тис. тонн.  Проєкт був розрахований на 5 років з поетапним будівництвом і почерговим введенням в експлуатацію.  Сума вкладених у проєкт інвестицій сягає близько 150 млн грн.  У 2020 році завершена і введена в експлуатацію остання ІІІ черга елеваторного комплексу, і господарство отримало з державного бюджету часткове відшкодування його вартості. Підтримка з боку держави у таких великих капіталовкладеннях є дуже доречною та сприяє подальшому розвитку господарства» – зазначив керівник сільськогосподарського підприємства Зеновій Максимишин.

Читайте також: В елеваторне господарство у 2020 році інвестовано сотні мільйонів доларів