Елеватор

Названо терміни будівництва і введення в експлуатацію елеваторів різної потужності

Є кілька основних чинників, що впливають на терміни будівництва елеватора: по-перше – наявність і регулярність фінансування, по-друге – об’єми зберігання.

Про це розповів директор департаменту інжинірингу компанії «Варіант Агро Буд» Юрій Люшня в ході конференції «Елеватор Плюс. Ефективне зерносховище».

Так, створення проєкту невеликого фермерського об’єкта займе приблизно чотири місяці (можна займатися одностадійним проєктуванням), і на саме будівництво піде приблизно стільки ж часу.

«Звісно, немає ніяких гарантій, що елеватор буде побудовано саме за такий термін, адже є ще безліч нюансів. Наприклад, я мав досвід очікування технічних умов на приєднання об’єкта до електричних мереж протягом чотирьох місяців. Також була історія, коли елеватор і залізниця побудовані, але залізниця приймалася в експлуатацію десь півроку. Тобто бувають різні ситуації», – зазначив Юрій Люшня.

Щодо великого елеватор, то, за словами експерта, на створення проекту потрібно 7-8 місяців (знову ж таки залежно як швидко будуть отримані документи). А будівництво може починатися після отримання дозволу і тривати приблизно 8 місяців за нормального фінансування.

«Багато також залежить від рівня довіри між підрядником і замовником. У кожного є свої юристи, і договори можуть погоджуватися протягом 3-4 тижнів, тоді як є компанії, які працюють на довірі договори для них – лише формальності», – вважає Юрій Люшня.

Він також додав, що на будівництво елеватора потіжністю 50-100 тис. тонн потрібно приблизно 12-16. При цьому терміни і для 50 і для 100 тис. тонн приблизно однакові і залежать від організації роботи: для більшого об’єкта буде залучено більше бригад, які його будуватимуть і монтуватимуть.