Елеватор
Головне:
Елеватор

Циклофен ефективніший за циклон у боротьбі із пилом

У боротьбі із пилом на зерносушарках ефективнішим за звичайний циклон є циклофен (або цикловентилятор) з активною системою рециркуляції повітря.

Про це йдеться у cтатті, опублікованій в журналі The Ukrainian Farmer.

Досягти кращого очищення повітря циклофеном вдається завдяки його багаторазовому прогону крізь обладнання.

«Виходячи з технологічних особливостей, циклофен витрачає у півтора раза більше енергії, ніж циклон. Це слід ураховувати під час проєктування електропідстанції для елеватора», – зауважують у статті.

Також допомагає зменшити викиди й видалення пилу в норіях, через які завантажується зерно або відбувається його рециркуляція, коли зерно кілька разів пропускається крізь сушарку. Відповідно, тепле повітря із сушарки виноситиме значно менше пилу та сміття.

«До речі, так можна суттєво покращити екологічність не лише шахтних, а й сушарок відкритого типу. З тим норія набагато менше забруднюється зсередини, що особливо важливо під час роботи в морози», – пояснюють у статті.

Нагадаємо, чому елеватори потрібно облаштовувати системами пиловидалення. Також ми писали про величину гранично допустимої концентрації для зернового пилу. Крім того, ми повідомляли про те, як досягти більшої ефективності циклона на елеваторі.