Елеватор
Головне:
Елеватор

Як досягти більшої ефективності циклона на елеваторі

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Зменшення діаметру циклона призведе до більш ефективного очищення повітря від пилу.

Про це йдеться у cтатті, опублікованій в журналі The Ukrainian Farmer.

Циклони вважаються найпростішими й  широко розповсюдженими пристроями для очищення великих обсягів повітря. У такій системі очищення видалення пилу тут відбувається внаслідок відцентрових сил, інерції й гравітації. Пил і сміття осідають на внутрішніх стінках циклона й виводяться через нижній отвір, а очищене повітря підіймається й виводиться крізь вихідний отвір.

«На жаль, не всі частки циклон видаляє однаково ефективно. Зі зменшенням розміру часток ефективність стрімко знижується, і це потрібно враховувати під час вибору системи очищення», – йдеться у статті.

Для збільшення ефективності слід зменшувати діаметр циклона, однак для підтримки заданої продуктивності доведеться збільшити кількість самих циклонів, що встановлюють паралельно. Також слід збільшити потужність вентиляторів, через що зростуть витрати електроенергії.

Нагадаємо, чому елеватори потрібно облаштовувати системами пиловидалення. Також ми писали про величину гранично допустимої концентрації для зернового пилу. Крім того, ми повідомляли про те, що сушарки є основним джерелом пилових викидів.