Агромаркет

Залізобетонні аргументи

Залізобетонні аргументи

У будівництві сільськогосподарських об’єктів аграрії віддають перевагу конструкціям із залізобетону — матеріалу, що заслужено вважається одним із лідерів у галузі будівельних матеріалів світу. Для їх спорудження обирають компанію, здатну гарантувати індивідуальний підхід і розумне використання коштів, швидкість монтажу конструкцій та їх довговічність. Таким партнером протягом багатьох років є ПБГ «Ковальська».

 
 

Коли виробник сільськогосподарської продукції має амбітні плани, то завжди звертається до потужних і надійних партнерів для їх реалізації. Так склалося і в компанії «Сади Дніпра», що будує інноваційний холодильний комплекс площею 20 тис. кв. м. Продукцію виробника добре знають в Україні, її купують в Азії й Африці. Введення в експлуатацію потужного сховища істотно розширить її потенціал на закордонних ринках.

Обираючи підрядну компанію для будівництва об’єкта, зважали на такі параметри, як досвід і надійність, гарантована якість конструкцій заводського виробництва, співвідношення якості й ціни, оперативність реалізації проектів і відгуки клієнтів.

Переваги ЗБК

Безперечно, залізобетонні конструкції є оптимальним рішенням в будівництві сучасних приміщень для рослинництва й тваринництва. Зростання попиту на збірні ЗБК для будівель каркасного типу базується на низці переваг їх застосування. Серед них — нижча вартість будівельних матеріалів, порівнюючи з альтернативами; гарантована якість конструкцій заводського виробництва; можливість вести будівництво за низьких температур; вища вогнестійкість без проведення додаткових спеціальних заходів.

Замовник може довільно планувати площі каркасної споруди. А такі переваги, як мінімальна матеріаломісткість конструкцій завдяки індивідуальному підходу в розрахунках, відсутність електрозварювальних робіт і потреб у додатковій обробці залізобетонних елементів каркасу приводять до скорочення термінів монтажу й трудовитрат під час зведення об’єктів. Споруди із ЗБК не потребують великих витрат на підтримку технічного стану впродовж експлуатації.

На додаток до згаданих вище переваг технології ЗБК «Ковальська» пропонує й інші, важливі саме для агросектору переваги: високу міцність, стійкість до корозії й агресивного середовища.

 Досвід і надійність

Група «Ковальська» почала розвивати напрям індивідуальних залізобетонних конструкцій понад 12 років тому. Вже реалізовано понад 200 різних за призначенням і масштабом проектів по Україні, й кожен із них тільки підтверджує високу репутацію виробника. Для забезпечення якості продукції на виробництві використовують матеріали й обладнання передових постачальників. Завдяки цьому отримують залізобетонні вироби з поверхнею, що не потребує додаткової обробки.

У 2012-му було створено Інноваційно-техно­ло­гічний центр, основна мета якого — підбір та розробка рецептур бетонних сумішей для конструкцій будь-яких рівнів складності за різних умов експлуатації та контроль якості. Фахівці ІТЦ індивідуально підходять до проектування складу бетону. Для учасників агросектору це важливий аргумент для співпраці, бо на бетонні конструкції постійно впливає агресивне середовище — це і продукти життєдіяльності тварин, і хімічні процеси в рослинних продуктах, і дія різного роду хімічних сполук. Фахівці центру забезпечують повний технологічний супровід під час упровадження нових розробок на об’єктах будівництва.

У проектно-технічному підрозділі Групи працює одна з найсильніших в Україні команд проектувальників, які розробляють і створюють нові, часом нестандартні, залізобетонні конструкції, забезпечують кваліфіковану технічну підтримку всіх етапів будівництва на об’єктах. Ретельну увагу приділяють оптимізації витратних матеріалів, розрахунку вартості виробів і конструкцій.

Продумане розташування підприємств, що виготовляють збірні ЗБВ у Києві та Чернігові, наявність власної потужної системи логістики й транспортного парку дозволяють забезпечувати високоякісним залізобетоном замовників по всій Україні у стислі строки.

Сьогодні група «Ковальська» — це дев’ять підприємств, 30 цехів, 28 бетонозмішувальних вузлів, сучасне світове обладнання. Річна потужність виробництва індивідуальних залізобетонних конструкцій перевищує 200 тис. кубометрів. Досвід, потужна команда та інвестиції у розвиток роблять групу компаній «Ковальська» лідером у сфері ЗБК.

Нові продукти від Ковальської для агросфери

Враховуючи тенденції ринку та зростання потреб агросектору у спорудах каркасного типу зі збірних залізобетонних конструкцій, «Ковальська» розробила нові види продукції.

Першою ЗБК, яку спроектували для аграріїв, стала напіврама типу «ключка». Конструкцію призначено для каркасів сільськогосподарських приміщень з одним прольотом — складів і навісів, свинарників і курників. Її створено на основі армованого бетону, відтак має високу міцність. Застосування напіврам в будівництві дозволяє значно скоротити темпи монтажу, відмовитися від балок покриття й забезпечує необхідний кут нахилу покрівлі. До того ж дозволяє виконати об’єкт як зі стандартними, так і спроектованими індивідуально під замовника габаритами. Напіврами можна використовувати в неопалюваних приміщеннях. Такі споруди витримують сейсмічну активність до 9 балів, витривалі в середньоагресивному газовому середовищі.

 
 

Новинкою серед запропонованих аграріям ЗБК є блоки для влаштування силосних ям (БЛС), якій не має аналогів в Україні. Це залізобетонні збірні елементи, що використовують для влаштування силосних траншей (відсіків) для зберігання силосу, кормів для тварин тощо. Конструкція здатна витримати навантаження від ущільненого матеріалу та руху вантажного транспорту. Для забезпечення герметичності стиків між елементами застосовують вставки з губчастої гуми й спеціальні герметики. Арматурні випуски біля «підошви» конструкції дозволяють улаштувати монолітну надійну залізобетонну підлогу з необхідними для відводу рідини ухилами. Ця технологія значно вигідніша на противагу аналогам: дешевша, ніж конструкції з металу та бетону; на відміну від металевої стійка до корозії й не потребує заходів із захисту. До того ж збірні елементи БЛС на відміну від монолітного залізобетону значно пришвидшують темпи монтажу й не вимагають великих витрат.

Для конструкцій елеваторів окрім стандартних виробів — суцільних чи зіставних паль, фундаментів і залізобетонного каркаса самої будівлі «Ковальська» пропонує збірний об’ємний гладкий елемент стін елеватора (ЗОГ) — готову замкнену секцію блока силоса. Змонтувавши такі елементи по вертикалі, можна побудувати довговічну конструкцію елеватора для зберігання сипких матеріалів. До переваг влаштування елеваторів з елементів ЗОГ належать швидкість монтажу, індивідуальний підбір елементів залежно від потреб замовника, велика номенклатура геометричних розмірів і довгий строк експлуатації.

Ще однією з розробок безпосередньо для аграрного сектору є залізобетонна решітчаста підлога. Залізобетонні решітки й балки призначено для влаштування щілинних підлог у свинарниках і будівлях для ВРХ. Ретельно підібраний склад бетону забезпечує стійкість до корозії, екологічність. А застосування як матеріал решіток залізобетону забезпечує конструкції високу міцність і зносостійкість за великих навантажень. Конструкція таких підлог дозволяє створити сприятливі умови для росту й розвитку тварин.

Коментар

Павло Боднар,
директор компанії «МБ­БУД»

Зручність і переваги комплексного підходу заводу «Ковальська» до роботи з клієнтами ми мали змогу оцінити на власному досвіді. Для нашої компанії завод збудував складські приміщення, торгові центри й офісно­складські приміщення, реконструював нежитлові будівлі.

Ми вибирали компанію, яка здатна забезпечити весь комплекс робіт: від проектування об’єкту до здачі його в експлуатацію, бо переконалися, що лише в такому випадку виконавець розуміє кінцеву мету і економить кошти інвестора. Тому «Ковальську» вибрали не випадково, вона завжди «тримає планку»: підвищує якість залізобетоних виробів і нарощує темпи виробництва, твердо дотримується домовленостей з партнерами та підтверджує свою ділову репутацію. 

Позитивний результат принесло й рішення підсилити відділ проектування та застосувати індивідуальний підхід до клієнтів: розміри виробів «підігнані» під проект замовника, а самі проекті відповідають замовленим планам, відтак не потребують додаткових коштів і часу на перероблення. Економляться кошти й на етапі доставки будматеріалів на будмайданчик замовника. Ми звикли рахувати кожну копійку, а на «Ковальській» розуміють, що транспортування кількох сотень тонн будівельних матеріалів зайвих кілька сот кілометрів влетить в копійку, відтак подумали про оптимальне місце розташування заводів, завчасно формують графіки поставок. Ціна, якість і місце знаходження тут оптимальні.

Юрій Костишин, 

інженер­технолог компанії «Сади Дніпра»

Вибір зупинили на Групі «Ковальська», і результатом співпраці задоволені, адже отримали найкраще співвідношення „ціна — якість”. Уже на етапі роботи над проектом ми переконалися, що завод має потужну базу й досвідчених фахівців. Проектанти «Ковальської» удосконалили наш проект: підсилили вузли конструкції, оптимізували кошторис без ризику зниження якості. Поставки залізобетонних конструкцій на об’єкт відбуваються без затримки, а величезний досвід  монтажних робіт сприяє зведенню об’єкту згідно з планом.

Обираючи між залізобетонними й металевими конструкціями, віддали перевагу залізобетону. Конструкції з металу програють залізобетонним у якості та довговічності, адже в процесі експлуатації їх доводиться час від часу обробляти антикорозійним покриттям, що призводить до додаткових витрат коштів на матеріали та роботу. До того ж у залізних конструкцій заввишки понад 10 метрів є чимало важкодоступних місць, що ускладнює їх обробку». Натомість у залізобетонних конструкцій таких проблем не виникає, бо металеві частини залито бетоном, тож окислення не відбувається. ЗБК довговічні, можуть прослужити до 50 років, не втрачаючи несної здатності та практично не потребуючи догляду. Ще один аргумент — конструкції із залізобетону стануть у меншу суму, ніж металеві. Наразі в «Сади Дніпра» вже встановлено залізобетонні каркаси для фруктосховища й сортувально­пакувального цеху площею 5 тис. квадратних метрів. Проте роботу не закінчено: триває поставка на другу чергу об’єкта, а за нею — третя черга. Будівництво холодильного комплексу планують закінчити у 2023 році.

Лариса Степанушко

журнал “The Ukrainian Farmer”, червень 2019 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “The Ukrainian Farmer” та інтернет-сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ