Техніка
Головне:
Техніка

Технологія MZURI Pro Till дає змогу знизити собівартість вирощування

На старті нового сезону

На старті нового сезону

Технологія MZURI Pro Till дає змогу знизити собівартість вирощування, зберігаючи й накопичуючи вологу навіть в умовах аномальних температур.

Досягати очікуваних результатів в агробізнесі сьогодні дуже складно. Кліматичні зміни вже проявилися в Україні торнадо й посухою, змілілими ріками й виснаженими ґрунтами. А ринкова ситуація змушує рахувати буквально кожну копійку, знижуючи витрати на виробничі потреби. Чи реально за таких обставин отримувати високі врожаї?  

Правду кажуть, що за проблемами завжди можна побачити нові можливості. Проблеми кліматичних змін вкупі з економічною кризою дають зелене світло унікальній технології MZURІ Pro Till, яку аграрії вже мали нагоду випробувати на своїх полях, зокрема, у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Одеській областях. Результати такого ґрунтообробітку перевершують усі сподівання. І конкурентів, правду кажучи, у MZURІ немає. 

Відчутна економія 

Витрати робочого часу на ґрунтообробіток, передпосівне удобрення та сівбу озимих культур

Обробляючи лише третину поля, одночасно вносячи добрива на всю глибину обробітку й сіючи на чітко задану глибину, господар має змогу суттєво скоротити собівартість вирощування. Не потрібен плуг, дисковий агрегат, передпосівний культиватор, звичайна сівалка, розкидач мінеральних добрив тощо — загалом із трьома операціями одночасно спроможний впоратися один агрегат. Відповідно, протягом сезону потрібно менше пального, техніки, людських та інших ресурсів. Потрібен лише один трактор і один оператор. Економія відчутна, водночас урожайність — на високому рівні. 

Витрати пального на ґрунтообробіток, передпосівне удобрення та сівбу озимих культур

Дуже показовою культурою для застосування цієї ефективної технології є ріпак. До його вирощування сільгоспвиробники східних і центральних областей України ставляться з обережністю. Ще б пак! У посушливу пору року доводиться буквально чатувати на вологу в ґрунті, щоб скористатися нею для отримання сходів. Якщо їх не буде чи вони з’являться надто пізно, господар марно витратив 300 євро на гектар. 

Саме тут у пригоді господареві може стати технологія Mzuri Pro Till з використанням однопрохідних сівалок Mzuri. Сьогодні без перебільшення вона є однією з найефективніших для вирощування ріпаку і гарантує більш прогнозовані результати. 

Конкурентні переваги 

Технологія Mzuri Pro Till, як розповідають фахівці компанії «Мзурі Тех», забезпечує: 

• усунення ущільнень в орному шарі для хорошого проникнення коренів та формування рівного посівного ложа; 

• рівномірні сходи; 

• рихлення прикореневої зони з одночасним внесенням добрив; • провокування бур’янів і падалиці попередника до проростання і подальше їх знищення під час обробки ґрунту гербіцидами; • формування «канавок» завдяки смуговій технології ґрунтообробітку; 

• накопичення і збереження ґрунтової вологи, запобігання водної та вітрової ерозії. 

Вологість ґрунту в період сівби ріпаку

Модернізовані для роботи на ґрунтах України сучасні сівалки Mzuri здатні працювати навіть за умов мінімальної вологи. До того ж можна сіяти одразу після збирання поперед ника (наприклад, пшениці), не чекаючи дощу, не поспішаючи, та ще й стартувавши на 5–10 днів раніше. Відтак жодних затримок із сівбою інших озимих культур теж не буде. Якщо для кожної культури господарство застосовує окремий спосіб культивування та сівби, то найраціональнішим, як підрахували дослідники з Технологічно-природничого університету в Бидгощі, є повний перехід на технологію Mzuri Pro Till — зі смуговим вирощуванням, живленням, сівбою, застосуванням мікрогрануляту й можливістю проведення інших агротехнічних заходів під час одного проходу. 

Одна машина = технопарк 

Техніка цього бренду здатна культивувати основні злакові культури, ріпак і сою. Завдяки інноваційним удосконаленням сівалки нещодавно додалися й ті культури, які потребують точної сівби, зокрема соняшник, кукурудза. Ба більше, тепер можна таким методом сіяти ріпак і пшеницю і отримати кращі сходи й економію посівного матеріалу. Загалом одна машина може замінити цілий технопарк. За словами аграріїв, котрі вже не один рік займаються смуговим вирощуванням, купівля такого універсального агрегату може бути на 50–100% дешевшою за вартість тих знарядь і машин, що використовували дотепер. 

Прагнучи вдосконалювати технології смугового вирощування, Mzuri поєднує їх із найсучаснішими інженерними розробками і знаннями про довкілля. З кожним поколінням сівалки цього легендарного бренду стають ще продуктивнішими, а отже, гарантують очікуваний результат. На старті нового сезону, що несе агробізнесу чергові виклики й випробування, це суттєва конкурентна перевага й можливість оптимізувати на кожній ланці агротехнології. 

газета “АгроМаркет”, липень 2020 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у газеті “АгроМаркет” та інтернет-сторінці газети за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».

Інші статті в цьому журналі

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Журнали