Агрономія

Запаси продуктивної вологи на Дніпропетровщині становлять 96-108% норми

Запаси продуктивної вологи на Дніпропетровщині становлять 96-108% норми

Запаси продуктивної вологи під посівами озимих зернових культур у метровому шарі грунту на Дніпропетровщині у першій декаді лютого, залежно від попередника, становили 137-153 мм, що становить 96-108% норми.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Загалом перша декада лютого в області характеризувалась відносно теплою погодою, опадами у вигляді мокрого снігу та дощу і туманами. Максимальна температура повітря підвищувалась до 3° тепла, мінімальна температура знижувалась до 6,1º морозу, середня становила 0,8°С морозу.

Сума опадів за декаду склала 15 мм, або 100% норми. На кінець декади снігового покриву на сільськогосподарських угіддях не було. Промерзання грунту становило 27 см, відтавання – 9 см. Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 4º морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур були задовільні. Розрахункова критична температура вимерзання у фазі кущення становила 14,9 º морозу.

Погодні умови І декади лютого були відносно сприятливими для рослин озимих. Через потепління, що спричинило танення снігового покриву та застоювання талої води у низинах полів, місцями можливе вимокання озимих культур.

За даними відрощування монолітів озимих зернових культур виявлено, що загибель рослин озимої пшениці у середньому становить 2%, максимально – 4%; загибель рослин озимого ячменю у середньому складає 3%, максимально – 6%. Також візуально виявлений незначний відсоток пошкоджених рослин, які відновляться під час весняної вегетації. Озимі перебувають переважно у фазі кущення у доброму та задовільному стані.

Нагадаємо, стан озимих загалом по Україні наразі оцінюють як добрий та задовільний.