Агрономія
Головне:
Агрономія

Залишені на полі бур’яни створять проблему на десятиріччя

The Ukrainian Farmer
Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Допустивши забур’яненість посівів упродовж вегетаційного періоду й давши можливість сформувати насіння та залишивши його в полі, можна створити проблему, яку доведеться розв’язувати протягом десятиріччя, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Щоб повною мірою збагнути загрозу чисельності потенційної засміченості бур’янів, порівнюючи з посівною нормою культурних рослин залежно від окультуреності поля, достатньо проаналізувати в умовах богари на прикладі соняшнику.

Так, кількість насіння висіяної культури на 1 га становить 50–55 тис. шт., у той час, як на землях із порушенням культури землеробства в 5 см шарі ґрунту (звідки насіння бур’янів може прорости) — 35 млн шт. насінин бур’янів, більш окультурених полях — 26,7 млн шт./га.

У період кризи в сільському господарстві відбувалося різке падіння загальної культури землеробства, яке ставало причиною стрімкого зростання надземної та потенційної засміченості ґрунту (на зрошуваних землях вона зросла до 800–950 млн шт./га, в богарних умовах — 560–610 млн шт./га). Тільки через 10–12 років після закінчення кризи завдяки методичній праці й додатковим витратам удалося знизити потенційну загрозу до 180–240 млн шт./га і 150–170 млн шт./га відповідно.

Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!