Агрономія

За останні 10 років площа ураження соняшниковим вовчком в Україні збільшилася втричі

dav

Збільшення посівних площ соняшнику в Україні і скорочення строків його повернення на попереднє місце (недотримання сівозміни) стало причиною погіршення фітосанітарного стану посівів.

Однією з найнебезпечніших загроз під час вирощування соняшнику є рослина-паразит – вовчок соняшниковий, якому властива висока продуктивність зі збереженням схожості насіння у ґрунті до 12-15 років.

Проросле насіння проникає своїми гаусторіями у молоді корінці соняшнику та забирає в нього воду й поживні речовини, в результаті чого відбувається зниження інтенсивності росту соняшнику, зменшення його вегетативної маси і фотосинтетичної активності.

До того ж ослаблені рослини соняшнику більш сприйнятливі до ураження іншими хворобами.

Соняшниковий вовчок уже поширений і на півночі, і на заході України, хоча основною зоною його поширення та найбільшої шкодочинності залишаються південь і схід, де масово вирощують соняшник.

Деякі джерела свідчать, що в Україні за останні 10 років площа ураження вовчком збільшилася втричі.

На полях із високим інфекційним фоном насіння вовчку експерти радять використовувати гібриди технології SUNEO компанії «Лімагрейн». Ця інноваційна технологія має подвійний захист і об’єднує хімічний та генетичний у одному гібриді.

За такою технологією, по-перше, рослини соняшнику на ранніх стадіях розвитку не відчувають негативного впливу від ранньої атаки паразита, і всі поживні речовини йдуть на розвиток культури.

По-друге, краще витримують гербіцидний стрес під час обробки. По-третє, знижується ризик другої хвилі ураження вовчком, що зменшує накопичення його насіння на полі. По-четверте, знижується ризик виникнення нових рас патогену.

У виробничій системі Clearfield за технологією SUNEO експерти рекомендують використовувати гібриди ЛГ5463 КЛ, ЛГ5542 КЛ, ЛГ5492 ХО КЛ, у системі Clearfield Plus – ЛГ5555 КЛП, ЛГ50635 КЛП, ЛГ5671 КЛП, які є посухостійкими, високопродуктивними та стійкими до інших хвороб соняшнику.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!