Агрономія

За яких умов калійні добрива будуть найефективніші

Застосування органічних добрив разом з мінеральними підвищує рівень забезпечення ґрунту калієм.

Про це повідомив Ярослав Цвей, професор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як показали дослідження, на чорноземах типових вилугуваних на фоні 12 т/га гною азотних, фосфорних добрив за використання калійних у нормі К59, К99 і К118, кількість рухомого калію зросла на 25, 27 і 35 мг/кг ґрунту.

На чорноземах типових слабосолонцюватих за застосування 6,25 т/га гною + N45P60K45 за ротацію сівозміни кількість рухомого калію у орному шарі ґрунту підвищилась на 32 мг/кг ґрунту відповідно до неудобреного фону і його рівень у орному шарі досягав 134 мг/кг ґрунту.

Науковець наголосив, що вміст обмінного калію пов’язаний з зоною зволоження, особливістю материнської породи і гранулометричним складом ґрунту. Тому ефективність калійних добрив в зоні достатнього зволоження — найвища.

На чорноземах типових вилугуваних у зоні достатнього зволоження кількість рухомого калію за застосування калійних добрив у нормі K59 і K118 на азотно-фосфатному фону підвищився на 6,18 мг/кг ґрунту відповідно до неудобреного фону.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!