Агрономія

Якість поливної води має слабкий вплив на ущільнення ґрунтів, – дослідження

Якість поливної води має слабкий вплив на ущільнення ґрунтів, – дослідження

Як показали дослідження на різних типах ґрунтів Херсонської, Одеської, Миколаївської областей і АР Крим, які понад 10 років перебували в моноценозах плодових культур під впливом крапельного зрошення, якість поливної води має слабкий вплив на ущільнення ґрунтів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ступінь ущільнення більше залежить від гранулометричного, мінералогічного та структурно-агрегатного складу й антропогенних чинників, пов’язаних із системою обробітку та утримання міжрядь.

За межами дії крапельного зрошення в ґрунтах під багаторічними насадженнями переважає переущільнення, цементація ґрунтових горизонтів із нехарактерною для кожного типу ґрунту генетичною структурою.

Це відбувається у міжряддях, які протягом існування насаджень перебувають під постійним впливом агротехніки, що сприяє утворенню стаціонарної технологічної колії з максимальними параметрами щільності будови ґрунту на рівні 1,68-1,75 г/см3. Ці дані підтверджують порушення агротехнологічного процесу, а не вплив крапельного зрошення.

Нагадаємо, в Україні в рамках реалізації меліоративної реформи вже створили дві організації водокористувачів (ОВК) – на Черкащині та Одещині.