Агрономія

Як в «Агропродсервіс» оптимізували систему підживлення

Як в «Агропродсервіс» оптимізували систему підживлення

Попри те, що витрати на міндобрива є найсуттєвішою витратною частиною у вирощуванні культур, в компанії «Агропродсервіс» не вважають за доцільне економити на них. Протягом трьох років тут проводили досліди й за їх результатами напрацювали оптимальну формулу внесення мінеральних підживлювачів рослин.

Про це пише Олег Чалик, заступник директора з рослинництва ПАП «Агропродсервіс» у журналі The Ukrainian Farmer.

Зокрема, для озимого ріпаку одночасне внесення є найкращим. Під нього дають 120 кг/га препарату Кізеріт, який містить сульфат магнію, і одночасно з ним вносять два центнери селітри (швидкий азот) і два центнери карбаміду (сипкі добрива). Порівнюючи з КАС, отримували більшу на два-три центнери врожайність.

Озима пшениця потребує осіннього й весняного внесення азоту. Під цю культуру в «Агропродсервіс» не дають ані сірку, ані мікродобрива. Під сівбу вносять фосфор, калій і два центнери селітри по мерзлоталому ґрунту, яка є швидким азотом. А ось на 31–32 фазі розвитку пшениці обов’язково вносять КАС, незважаючи на росу.

«Ми живемо й працюємо в Тернопільській області. Тому в нас достатньо вологи, і вона є, коли це потрібно. Хоч торік у травні було доволі мало вологи, ми все одно отримали добрий урожай: на круг з 9 тис. гектарів пшениці ми зібрали 8 т, із них 70% 3-го класу. Під сівбу ярої пшениці вносимо 102–118 кг азоту (КАС) й завдяки найоптимальнішим сортам збираємо 7+ т/га», – зазначив Олег Чалик.

Нагадаємо, «Агропродсервіс» щороку вносить органіку на площі 6 тис. га, а у 2023 році компанія отримала найвищі врожаї.