Агрономія

Як «АФ „Козацька”» обирає найпродуктивніші сорти пшениці

Як «АФ „Козацька”» обирає найпродуктивніші сорти пшениці

Цього року в агрофірмі «Козацька» на Сумщині висіяли одинадцять сортів пшениці на великих масивах – понад 10 га кожен. Випробовували сорти німецької та чеської селекції і отримали гарні результати – врожайність не нижче за 9 т/га.

Про це розповів головний агроном ТОВ «АФ „Козацька”» Михайло Ткаченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Але, щоб потрапити в товарні посіви наступного року, високої врожайності мало: головне для нас – якість зерна: вміст білка, клейковини, число падіння зерна. Особливо цього дощовитого року, коли багато господарств у нашому Конотопському районі отримали фуражну пшеницю. Тому ми здали зерно на аналіз, щоб розуміти, який потенціал має кожен сорт», – зазначив агроном.

У господарстві працює такий принцип відбору: навіть якщо сорт показав урожайність 10 т/га, але показники якості зерна гірші за той, що вродив по 9 т/га, таку пшеницю не сіятимуть, бо її на елеваторі не візьмуть.

Щодо урожайності, то цьогорічним рекордсменом у господарстві виявився чеський сорт Богемія з урожанністю 10,8 т/га. Це еліта, висіяна на насіннєвій ділянці площею 13 га.

«Звісно, для таких посівів зазвичай створюють підвищений агрофон живлення, зокрема, ми практикуємо внесення компостів, на які інтенсивні сорти пшениці дуже добре реагують. Але й перша репродукція Богемії, вирощена за нашою традиційною технологією на площі до 100 га, показала добрий результат – 9,2 т/га. Так що наступного року Богемію сіятимемо в товарних посівах», – додав фахівець.

Нагадаємо, «АФ „Козацька”» цього року отримала рекордну врожайність пшениці. Як повідомлялося, всього українські аграрії цього року намолотили 19,2 млн тонн пшениці з 4,7 млн га (99%) за врожайності 41 ц/га (за даними Держстату, торік – 45,3 ц/га).