Агрономія

Агрофірма «Козацька» на Сумщині отримала рекордну врожайність пшениці

Агрофірма «Козацька» на Сумщині отримала рекордну врожайність пшениці

Цього року погодні умови на Сумщині були сприятливими для зернових. За сезон випало 400 мм дощів, а це добрий показник для регіону. Відтак, в агрофірмі «Козацька» отримали рекордну врожайність пшениці.

Про це розповів головний агроном ТОВ «АФ „Козацька”» Михайло Ткаченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Така кількість опадів, за його совами, останній раз була 2016 року. Весна була прохолодна, тож пшениця добре розкущилася, дощі випадали з травня аж до кінця вегетації.

«Головне – не було спеки у фазу наливання зерна. Бо коли в цей період температура сягає 32-33 градуси, про високу врожайність годі мріяти, віддачі від технології не отримаєш – не буде маси тисячі. Це стосується й інших культур – кукурудза скидає рядки качана, не наливається насіння соняшнику», – зазначив Михайло Ткаченко.

А цього року, за словами агронома, все склалося добре – сприятливі погодні умови впродовж вегетації й особливо на час достигання зерна, плюс оптимальна технологія – і в результаті кожний сорт розкрив свій потенціал урожайності. Уся пшениця в товарних посівах господарства вродила під 10 т/га, нижче за 8,5 т/га не було.

«Раніше ми ніколи не отримували 10 т/га, бо погодні умови не давали можливості», – додав фахівець.

Нагадаємо, загалом українські аграрії вже намолотили майже 26 млн тонн зерна.