Агрономія

Великий відсоток сільгоспземель в Україні обробляється всупереч принципам сівозміни, - дослідження

Великий відсоток сільгоспземель в Україні обробляється всупереч принципам сівозміни. Особливо це стосується таких культур як, наприклад, соняшник.

Про це свідать дані аналізу посівних площ, здійсненого сільськогосподарською платформою EOS Crop Monitoring.

Шляхом аналізу супутникових знімків було з’ясовано, що станом на 2019 рік значна кількість посівних площ – до 165 тис. га в окремих областях – культивувалася з порушеннями норм сівообігу, призводячи до виснаження родючості земель.

Наприклад, у Бобринецькому районі Кіровоградської області майже 70% соняшникових полів засіваються два або більше разів поспіль. Середній показник по інших культурах у масштабах країни також невтішний – 17,5% полів не виконують норми сівообігу.

Програма визначила, що «головними порушниками» сівообігу стали Луганська (майже 165 тис. га), Кіровоградська (близько 165,5 тис. га) та Миколаївська області (понад 151 тис. га). Це 33,4%, 23,5% та 22,3% відповідно від загальної кількості соняшникових полів у цих областях.

«У випадку соняшника такі порушення дуже шкодять землі. Він висушує ґрунт на глибину до 3 м, стимулюючи ерозію. У класичних сівозмінах його вирощували не частіше ніж раз в 7-8 років», – зазначив доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Василь Черлінка.

Слід також зазначити, що норми сівообігу законодавчо закріплені в статті 33 Закону про охорону земель. За рішенням Верховного суду України від 2018 року, порушення орендарем земельної ділянки законодавчо запровадженого порядку сівозмін сільськогосподарських культур може бути підставою для розірвання договору оренди.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!