Агрономія

У Північно-Кримський канал пустили дніпровську воду для зрошення херсонських земель

У Північно-Кримський канал пустили дніпровську воду для зрошення херсонських земель

22 березня відбувся запуск води в штучний канал на Херсонщині, який має збільшити кількість зрошувальних земель.

Про це повідомив представник Херсонського обласного управління водних ресурсів, передає прес-служба Херсонської облдержадміністрації.

Наразі Північно-Кримський канал загальною довжиною у 400,5 км, який знаходиться на території Херсонської області, поступово наповнюється дніпровською водою. Приблизно за 35 днів кількість води буде достатньою для функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації.

Нагадаємо, що у квітні 2014 року, після анексії Криму, була штучно створена блокада Північно-Кримського каналу. Пізніше виникла проблема повноцінної роботи каналу для забезпечення зрошення херсонських земель, при цьому не допускаючи дніпровську воду на територію окупованого півострова.

У жовтні минулого року уряд прийняв рішення про виділення 15,6 млн грн. для будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017 року був призначений терміном запуску води в канал, але вже з існуючою новою гідротехнічною спорудою.

«Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати свою основну функцію з підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель в Херсонській області», ‒ пояснив в.о. заступника голови Херсонської ОДА Олександр Адамчик.

«Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, ‒ заявив голова ОДА Андрій Гордєєв. ‒ Як ми і планували, в цьому році на Херсонщині поливні площі складатимуть понад 313 тис. га, що на 13,8 тис. га більше, ніж у 2016 році».

Довідка

Північно-Кримський канал обслуговує шість управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Цюрупинське, Скадовське, Приморське, Чаплинське) та майже 90 фермерських господарств Херсонщини.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!