Агрономія
Головне:
Агрономія

Технології виробництва потребують адаптації до кліматичних змін, - думка

У компанії «Агрікор Холдинг», що входить до агрогрупи «Агрейн», розвиваються, адаптуючись до кліматичних і економічних змін. Разом з тим у виборі технології зважають на ґрунти, зокрема, приймають рішення для збереження їх природної структури та ґрунтової вологи.

Про це AgroTimes розповів директор ТОВ «Агрікор Холдинг» Роман Мельник (Чернігівська обл.).

«У нас змішана технологія обробітку ґрунту. Обираємо технології відповідно до типів ґрунтів, на яких працюємо: на легших ґрунтах, – мінімальна, для того щоб зберегти їх структуру, на більш важких або чорноземних застосовуємо класичну», – зазначає директор господарства.

Утім, за його словами, розмірковують і над іншими технологіями, що забезпечать сталий розвиток підприємства та позитивну динаміку в технологічних моментах.

«Щороку економічна складова диктує виробнику зміни. Є зміни технологічні, що змушують оптимізувати виробництво у тій частині, що стосується придбання насіння та відмови від певних операцій. Тому ми постійно тримаємо руку на пульсі та маневруємо. Я б сказав, що ми розвиваємось постійно, а от напрямки обираємо залежно від умов того чи іншого року», – додає Роман Мельник.

Зокрема, він відзначає, що для збереження та накопичення вологи в господарстві відмовляються від класичної технології на частині площ. Замість оранки переходять на глибоке рихлення та strip-till.

Нагадаємо, технологія strip-till за тривалої посухи забезпечує добрі результати. Раніше повідомлялося, зміни клімату скорочують чисельність і різноманіття основних запилювачів.

Журнали