Агрономія

Технологія no-till потребує спеціальних гібридів, – фермер

Технологія no-till потребує  спеціальних гібридів, – фермер

Гібриди соняшнику, кукурудзи, сої для вирощування за технологією no-till слід обирати такі, які підходять саме для цієї технології: вони повинні мати міцний корінь, який пробиватиме ґрунт у пошуках вологи і поживи, бути холодостійкими, мати сильний старт, адже ноу-тілери сіють ярі культури в більш холодну землю.

Про це AgroTimes сказав  голова ФГ «Борівське», що на Вінниччині, Роман Годз.

«На жаль, нам кукурудзу здебільшого продають, не враховуючи технологій – дуже мало у буклетах характеристик гібридів, мало йдеться про те, яка кукурудза підходить для no-till чи mini-till. От цього року у нас на одному полі насіння кукурудзи не зійшло – у холодній землі паросток почав закручуватися навколо насінини. Хоч у колег-«класиків» цей гібрид чудово себе показав», – зазначив Роман Годз.  

Щодо соняшнику, то, за словами фермера, ноу-тілерам важлива також його стійкість до хвороб, які розповсюджені в конкретному регіоні. Адже якщо гібрид не стійкий до хвороб, то його рештки є осередком розвитку хвороботворних бактерій, які надалі спричиняють прикорневі гнилі. Аналогічна ситуація щодо ріпаку.

Нагадаємо, перехід на no-till знизив собівартість виробництва в СФГ «Істок» на Київщині. А в ФГ «Борівське» на Вінниччині найвищу урожайність кукурудзи дав no-till. Після переходу на цю технологію в господарстві зросла також урожайність пшениці. Разом з тим, mini-till і no-till призводять до зростання чисельності мишей, на відміну від дискування.