Агрономія

Сівба ранніх ярих на Львівщині призупинена через перезволоження ґрунту

Сівба ранніх ярих на Львівщині призупинена через перезволоження ґрунту

Період з 30 березня до 5 квітня, як і попередній, характеризувався на Львівщині різким перепадом температур та випаданням значних опадів. Відзначено високі температури на його початку та низькі ‒ в кінці. Середньодобові температури повітря перебували в межах -0,4-9,4°С за кліматичного показника 3,1°С в ІІІ декаді березня й 6,1 °С ‒ І декаді квітня.

Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.  

Опади у вигляді дощу та мокрого снігу різної інтенсивності за цей період випали в кількості 17,2 мм. Ґрунт під пшеницею озимою є сильно зволоженим (сівозміна відділу технологій у рослинництві, ґрунт сірий лісовий поверхнево оглеєний).

У ІІІ декаді березня середньодобова температура повітря становила 7,1°С, середньомісячна ‒ 4,9°С за норми 0,5°С. Опадів випало відповідно 32,7 мм (218% декадної норми) та 60,8 мм (138% місячної норми).

Внаслідок значних опадів, перезволоження ґрунту сівбу ранніх ярих зернових в агроформуваннях області призупинено.

Поперемінне зниження та підвищення температур, поверхневе промерзання ґрунту, сильне його перезволоження створюють стресові умови для весняного розвитку озимини.

Поява сходів ранніх ярих зернових, зокрема вівса, посіяного 21 березня, затримується через періодичні значні зниження температур (до мінусових значень). На 5 квітня він є у фазі проростання зерна.

Нагадаємо, в цілому перезимівля озимих в Україні завершилася задовільно.