Агрономія

ПСП ім. Т. Г. Шевченка на органічних землях застосовує дві сівозміни

У ПСП ім. Т.Г. Шевченка «Аснова Холдинг» (Київська область), що на частині угідь запровадили органічне землеробство, для уникнення «забруднення» органічної сировини неорганічною має дві сівозміни.

Про це розповів Андрій Вдовиченко, директор із виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка «Аснова Холдинг», пише журнал The Ukrainian Farmer.

Культури, що вирощують на полях за різних систем землеробства, не повторюються. Наприклад, минулого року на органічних полях вирощували сою, озиму пшеницю, просо та гречку, на традиційних – кукурудзу, соняшник і озиме жито, кормові культури.

«Культури у сівозмінах міняють місцями, адже це сприяє покращенню фітосанітарного стану полів, – зазначив Андрій Удовиченко. – Цього року озиме жито висіяли на органічних полях, а озиму пшеницю – на неорганічних.

Також на «прописку» культур впливає кон’юнктура ринку – саме із цієї причини соняшник у цього сезоні сіяли на органічному полі.

Раніше повідомлялося, за яких умов в органічному землеробстві можна використовувати неорганічне насіння. Також ПСП ім. Т.Г. Шевченка відмовилося від власного насінництва.