Агрономія

ПСП ім. Т.Г. Шевченка відмовилося від власного насінництва

ПСП ім. Т.Г. Шевченка, що входить до складу компанії «Аснова Холдинг», відмовилося від власного насінництва зернових і щороку купує посівний матеріал, щоб уникнути нагромадження в насінні хвороб і вірусів.

Про це розповів Андрій Вдовиченко, директор із виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка «Аснова Холдинг» (займається органічним землеробством у Київській області), пише журнал The Ukrainian Farmer.

У боротьбі з хворобами підприємство вживає комплекс заходів. Зокрема, підбирає сорти й гібриди, стійкі до хвороб.

«Дотримання сівозміни, ротація злакових і бобових, повернення культур на те саме поле за 2–3 роки теж сприяє недопущенню розвитку хвороб», — зазначив агроном.

Від шкідників на посівах застосовують трихограму. За три роки використання ентомофагів підприємство тільки раз мало проблеми із гусеницями чортополохівки й тільки на полях сої, де не встигли застосувати трихограму. Але проти чортополохівки на сої чудово спрацював препарат.

Підприємство застосовує біопрепарати різних виробників, ретельно підбираючи ті, що придатні для зони вирощування та підтвердили свою ефективність у запобіганні чи розв’язанні конкретної проблеми.

Нагадаємо, ПСП ім. Т. Г. Шевченка адаптує сівозміну до кліматичних змін.