Агрономія

На Кіровоградщині кращий результат цього року показала кукурудза з ранніми строками сівби

Строки сівби цього року відіграли дуже важливу роль в урожайності кукурудзи, адже на Кіровоградщині вперше за час метеорологічних спостережень Укргідрометцентру спостерігалася посуха у квітні.

Про це розповів співвласник ТОВ «Володимирівське» Анатолій Григорчук (Кіровоградська обл.) під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

«Після цього пройшли дощі, знизилася температура повітря, і кукурудзу мала дефіцит фосфору в тих господарствах, що посіяли в ранністроки, але вони все ж отримали відносно хороший урожай – в середньому 40-45 ц/га», – зазначив Анатолій Григорчук.

За його словами, велике значення мала також група стиглості: пізнє ФАО у кукурудзи не дало позитивного результату, втім, є гібриди з ФАО 360, які давали урожайність на рівні 50-54 ц/га.

«Крім того, цього року ми не врахували повною мірою густоту посіву. Маючи запаси продуктивної вологи на рівні 110 мм, знизили густоту із типових для нас 80 тис. сходів до 68-72 і цього виявилося замало. Треба було зменшувати густоту десь до рівня 50 тис.», – пояснив фермер.

Він також додав, що у тих місцях, де GPS-навігація давала певні збої і ширина міжряддя збільшувалася із 70 до 90 см, у ширшому міжрядді були початки.

Нагадаємо, на Вінниччині no-till цього року дав набагато вищу врожайність сільгоспкультур, ніж традиційна технологія.