Агрономія

Ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо, - фермер

Нинішні умови ведення сільського господарства вимагають постійного моніторингу запасів продуктивної вологи принаймні в метровому шарі ґрунту. Без цього виробництво вже не може бути ефективним.

Таку думку висловив співвласник ТОВ «Володимирівське» Анатолій Григорчук (Кіровоградська обл.) під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

«Без даних щодо запасів продуктивної вологи в ґрунті нині неможливо приймати правильні рішення. Це, зокрема, стосується густоти висіву, мінерального живлення і навіть вибору сортів та гібридів», – зазначив Анатолій Григорчук.

За його словами, на сьогодні на ринку є безліч приладів і способів для вимірювання кількості вологи в ґрунті, від дешевих до дорогих. А якщо господарство з якихось причин не має змоги здійснювати такий моніторинг самостійно, то можна принаймні подзвонити в найближчу метеостанцію, яка збирає такі дані.     

«Дані щодо запасів продуктивної вологи є основними також у виборі стратегії та визначенні ширини міжрядь», – додав аграрій.

Нагадаємо, максимальному збереженню вологи сприяє вирівнювання поля з осені. А в AGR Group cтратегія ґрунтообробітку поліпшила утримання вологи.