Агрономія

«Полтавазернопродукт» розпочала реалізацію проєкту з компостування

«Полтавазернопродукт» розпочала реалізацію проєкту з компостування

У «Полтавазернопродукт» агропромхолдингу «Астарта-Київ» розпочали реалізацію проєкту з компостування, що стало продовженням успішного досвіду колег з агрофіми «Добробут».

Про це повідомили в компанії.

Компостування є одним з найбільш ефективних при поводженні з органічними відходами тваринницьких ферм.

Процес компостування у виробничих масштабах складається з двох етапів: активне компостування і дозрівання. На першому активно працюють корисні мікроорганізми під дією високої температури (50 С і більше) і доступу повітря. В процесі гинуть всі патогени і шкідливі мікроорганізми, а також насіння бур’янів тощо. Процес може займати 3-4 тижні.

У період дозрівання компосту біохімічні реакції в масі поступово зменшуються і знижується її температура до показників навколишнього середовища. Процес може тривати від 1 місяця.
В процесі компостування мікроорганізми споживають всі легко поживні речовини утворюючи стабільну і безпечну масу. Готовий компост не має різких запахів і має розсипчасту структуру.

«Гній – чудове органічне добриво, однак є низка «але», які завдають чимало клопоту через об’єми зберігання, агресивний вплив на довкілля і, невдоволення жителів поруч. Наше завдання – мінуси перетворити на плюси, – зазначив Микола Уткін, заступник генерального директора з агровиробництва ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт». – «Астарта» зацікавлена у виробництві власного якісного компосту в короткі терміни, бо це здоров’я ґрунту і вміст корисних речовин в доступній рослинам формі. Якщо вносити свіжий гній в ґрунт, то ми втрачаємо значну кількість азоту. В процесі компостування утворюється біомаса, яка містить на 60 % більше азоту, порівняно зі свіжим гноєм».

Таким чином у компанії скорочують щорічне складування тисяч тонн гною. Це зменшує вплив на екологію та знижує потребу внесення мінеральних добрив та гербіцидів. Для виробництва компосту використовують причіпний аератор. Перші кагати гною вже переробили.

Нагадаємо, «Астарта» розширила площі під зрошенням до 1 тис. га.