Агрономія

Подекуди на півдні чисельність мишоподібних гризунів перевищує ЕПШ

Подекуди на півдні чисельність мишоподібних гризунів перевищує ЕПШ

В озимих зернових культурах та ріпаку майже усіх регіонів нараховується в середньому 1-2, осередково у крайових смугах на окремих полях Дніпропетровської, Запорізької 3-4, Миколаївської областей до 7 колоній на гектарі. Наявні колонії сформовані в середньому з 2-6 нір.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2-4, в осередках Дніпропетровської, Запорізької, Київської областей до 5 жилих колоній на гектарі, де виявлено 4-12 нір. У Дніпропетровській області крижана кірка та дощі сприяли зменшенню чисельності жилих колоній мишоподібних гризунів на 20%.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях пошкоджено 1-6% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

Наразі стримуючими чинниками розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі та замерзання талої води на полях і в норах. Тому, важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій, оскільки за встановлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав необхідно проводити захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Нагадаємо, в цілому по Україні погодні умови першої декади січня не сприяли поширенню мишоподібних гризунів, але раніше повідомлялося, що у південних областях цьогоріч фіксують значну чисельність мишоподібних гризунів.