Агрономія

Перша половина лютого на Дніпропетровщині була аномально теплою

Перша половина лютого на Дніпропетровщині була аномально теплою

У першій половині лютого на Дніпропетровщині спостерігалась аномально тепла, волога погода. Середня температура повітря виявилась на 6,2°С вище середньої багаторічної і становила 2,2°С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 11,3° тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 14° тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 1,8° морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 2° морозу.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби щодо фітосаітарного стану сільгоспкультур.

Сума опадів у вигляді дощу та мокрого снігу за першу половину лютого становила 55 мм. Сніговий покрив залягав епізодично.

Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння ( 3см) знижувалась до 0º морозу і була не загрозлива для рослин озимих культур.

Тепла погода та достатня кормова база сприяли активізації мишоподібних гризунів. При обстеженні сільгоспугідь виявлена поява нових нір шкідників. Незначне збільшення житлових нір спостерігається на посівах багаторічних трав та неорних землях.

На посівах озимої пшениці заселення площ гризунами становило 39%, середня чисельність – 1,4 кол./га з 2,7 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 3 житловими норами.

На посівах озимого ріпаку заселено 43% обстежених площ, середня чисельність – 1,5 кол./га з 2,8 житлової нори, максимально – 4 кол./га з 4 житловими норами.

Заселено всі обстежені посіви багаторічних трав, середня чисельність колоній – 2 кол./га з 4,9 житлової нори, максимально – 5 кол./га з 6 житловими норами.

На неорних землях середня чисельність колоній гризунів становила 2,3 кол./га з 5 житловими норами, максимально – 6 кол. з 7 житловими норами.

Нагадаємо, в цілому по Україні умови для перезимівлі озимих у першій декаді лютого були задовільні.