Агрономія

Озимі на Черкащині перезимували задовільно

Озимі на Черкащині перезимували задовільно

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, попри значну кількість слаборозвинених посівів озимини на час припинення вегетації перезимівля відбувалася цілком задовільно.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

У періоди найбільш холодної погоди посіви озимини були вкриті сніговим покривом, а температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур нижче 2-4° морозу не опускалася і небезпеки для рослин не становила.

Рослини перебували у стані зимового спокою. Не створювали небезпеки для рослин і періодичні відлиги. Проте вони порушували їх загартовування та сприяли зниженню морозостійкості.

Агрометеорологічні умови також  були сприятливими для перезимівлі зимуючих стадій шкідників і збудників хвороб. Відтак шкідники, які перезимували, збудники хвороб і бур’яни створюватимуть загрозу посівам сільськогосподарських культур.

Тож збереження потенціалу майбутнього врожаю озимини у великій  мірі буде залежати від проведення  весняного догляду – агротехнічних заходів та дотримання технології внесення захисних засобів захисту рослин.

Восени 2021 року до періоду остаточного припинення  вегетаційних процесів  у посівах зернових колосових культур урожаю 2022 року відзначали прояви у слабкому ступені септоріозу, борошнистої роси і кореневої гнилі. Охоплена хворобами площа становила 1-3% від обстеженої. Інфекційний запас зазначених хвороб виявлено і на рослинах озимої пшениці, відібраних у зимовий  період монолітним методом.

За сприятливих умов у весняний період (надмірного зволоження та підвищеної температури повітря і грунту, недотримання агротехнічних заходів) зазначені хвороби слугуватимуть первинним джерелом їх інфікування.     

Нагадаємо, аграрії Полтавщини налаштовані повністю засіяти всі поля.