Агрономія
Головне:
Агрономія

Отримати дружні сходи допоможе передпосівний компактор SWIFTER

В СФГ «Колосок» передпосівну підготовку ґрунту під кукурудзу, соняшник, пшеницю, ріпак та ячмінь здійснюють компакторами від BEDNAR. Зокрема, 6-метровий SWIFTER SO 6000 F незамінний у господарстві вже ціле десятиліття.

Про це AgroTimes розповів Леонід Кирута (СФГ «Колосок»).

«Користуємося ним для невеликих ділянок, розкиданих територіально: зробили 10 га, переїхали на інше поле, зробили ще 15 га і знову їдемо далі. Тому важливо, що агрегат зручно складати для транспортування. А 10-метровий компактор SWIFTER використовуємо на більших площах уже протягом шести років», – зазначив аграрій.

За його словами, глибина роботи агрегата залежить глибини загортання насіння, відповідно до агрономічних норм. Наприклад, для кукурудзи це 5-7 см, тож на цю глибину й роблять ложе, для пшениці – 3 см тощо.

Також глибина роботи компактора залежить від якості оранки. Якщо погано виорано, то за один прохід складно зробити якісну підготовку ґрунту. Особливо помітна різниця на полях, з якими не впоралася інша ґрунтообробна техніка.

«Ми з таким стикаємося, коли допомагаємо з ґрунтообробітком малим фермерським господарствам. Щоб досягнути найкращого результату, регулюємо роботу тих органів, що відповідають за вирівнювання ґрунту, розпушування чи глибину культивації. Коли ж виорано якісно, то з компактором SWIFTER ми істотно заощаджуємо на пальному», – зауважив Леонід Кирута.

Як розповів фермер, агрегат за один прохід робить декілька операцій – вирівнює, культивує, потім знову вирівнює ґрунт, робить його структуру максимально сприятливою для того, щоб отримати дружні сходи.

«Ці машини досить продуктивні: агрегатуючись із трактором John Deere на 370 к.с., 10-метровий обробляє до 100 га (тобто 10 га за годину), а 6-метровий, агрегатуючись із трактором Claas на 250 к.с., – у межах 45-ти га за зміну», – додав аграрій.

Нагадаємо, компактор SWIFTER ідеально тримає необхідну глибину на всій оброблюваній площі та дає змогу отримувати сходи навіть за мінімального зволоження ґрунту.