Техніка
Головне:
Техніка

Ідеал існує!

Поділитись:
Ідеал існує!

Сільгоспвиробники України розповіли про свій досвід роботи агрегатами SWIFTER

Зміни клімату й часті посухи змушують аграріїв коригувати технології, експериментувати зі способами збереження ґрунтової вологи. Важливою складовою цього процесу є вибір правильної техніки. У спілкуванні із сільгоспвиробниками ми дізнавалися про нюанси роботи в умовах ризикового землеробства. Що важливо — всі ці агропідприємства господарюють, застосовуючи компактори SWIFTER від BEDNAR.  

«Завдяки компактору SWIFTER отримуємо сходи навіть за мінімального зволоження ґрунту» 
Микола КАСІМОВ, голова ФГ «Імені Суворова», Миколаївська обл.  
Микола Касімов

— Ми придбали 8-метровий компактор SWIFTER SO 8000 F у період, коли в нашому регіоні посухи стали головною перешкодою ефективного господарювання. У таких умовах потрібна вологоощадна технологія, проте з економічних міркувань дозволити собі тривалий перехідний період на технологію strip-till ми не можемо. І саме 8-метровий SWIFTER скоротив для нас цей перехідний період. Я дуже люблю цей агрегат, адже він якісно робить вісім операцій за один прохід зі збереженням наявної вологи та створенням дрібно-грудкуватої структури ґрунту. 

Сьогодні, коли практично немає глибинної вологи, нам потрібно створити максимально комфортні умови для насіння, якісно підготувати ложе, що дуже добре робить компактор від BEDNAR. Це високоінтелектуальна машина, яка попереду має шлейф, вирівнює ґрунт, потім робить ложе і двічі прикочує його, таким чином даючи змогу зберегти наявну вологу. Так, навіть за мінімального зволоження ґрунту ми отримуємо сходи. 

SWIFTER — один із небагатьох компакторів, що може працювати на глибині 2 см й ідеально тримати цю глибину. За зміну такий агрегат робить передпосівну підготовку на 100–120 га. Особливо він ефективний, коли в зоні розташування кореня немає вологи, а глибше — є. З допомогою цього компактора готуємо площі під сівбу ячменю, пшениці, ріпаку, соняшнику. Площі під соняшником плануємо зменшувати, натомість будемо сіяти льон і вводити ще деякі нішеві культури — і SWIFTER може підготувати ґрунт під усі дрібнонасінні культури. 

Це унікальний агрегат у своєму сегменті, який ідеально підходить для посушливих умов. Багато хто шукає універсальні рішення, тобто агрегат, який виконував би завдання в різних умовах. Такі агрегати безумовно існують, але виконують багато операцій за рахунок погіршення їхньої якості. Натомість культиватор SWIFTER від BEDNAR якісно виконує фінальну операцію перед сівбою: за один прохід ідеально готує ґрунт до сівби.   

«Передпосівний компактор SWIFTER незамінний у нашому господарстві вже ціле десятиліття» 
Леонід КИРУТА, СФГ «Колосок», Київська обл. 
Леонід Кирута

— Передпосівну підготовку ґрунту під кукурудзу, соняшник, пшеницю, ріпак, ячмінь здійснюємо компакторами від BEDNAR. До слова, 6-метровий SWIFTER SO 6000 F незамінний у нашому господарстві вже ціле десятиліття. Користуємося ним для невеликих ділянок, розкиданих територіально: зробили 10 га, переїхали на інше поле, зробили ще 15 га і знову їдемо далі. Тому важливо, що агрегат зручно складати для транспортування. А 10-метровий SWIFTER застосовуємо на більших площах уже протягом шести років. 

Глибина роботи агрегата залежить від того, на яку глибину сіємо, відповідно до агрономічних норм. Для кукурудзи це — 5–7 см, тож на цю глибину робимо ложе, для пшениці — 3 см тощо. Також глибина роботи компактора залежить від якості оранки. Якщо погано виорано, то за один прохід важко зробити якісну підготовку ґрунту. Особливо помітна різниця на полях, з якими не впоралася інша ґрунтообробна техніка. Ми з таким стикаємося, коли допомагаємо з ґрунтообробітком малим фермерським господарствам. Щоб досягнути найкращого результату, регулюємо роботу тих органів, що відповідають за вирівнювання ґрунту, розпушування чи глибину культивації. Коли ж виорано якісно, то з компактором SWIFTER ми істотно заощаджуємо на пальному. Ця машина, як відомо, за один прохід робить кілька операцій — вирівнює, культивує, потім знову вирівнює ґрунт, робить його структуру максимально сприятливою для отримання рівномірних сходів. 

Коли обирали свій перший SWIFTER, порівнювали його з іншим імпортним аналогом, що працював на наших полях, і помітили, що компактор від BEDNAR краще виконує операції на вологому ґрунті, ніж «конкурент», а також якісніше здійснює передпосівну підготовку. Крім того, ці машини досить продуктивні: агрегатуючись із трактором John Deere на 370 к.с., 10-метровий обробляє до 100 га (тобто 10 га на годину), а 6-метровий, агрегатуючись із трактором Claas на 250 к. с., — близько 45 га за зміну. 

Компактори надійні, зроблені добротно. Маю на увазі міцність сплаву, якість зварювання, строки експлуатації змінних елементів і робочих органів. До того ж агрегати нескладні в експлуатації та обслуговуванні, тож перші сервісні роботи ми робили за гарантією, коли вона була чинною, а тепер без проблем можемо впоратися й самотужки. Поки що, крім робочих органів (лап, підшипників), нічого не ремонтували й не міняли. 

«Компактори SWIFTER ідеально працюють на невеликій глибині, що сприяє збереженню вологи в умовах посухи»  
Олексій ШАВШИН, головний агроном компанії «Агроміно», Харківська, Черкаська, Миколаївська обл. 

Олексій Шавшин

— Агрохолдинг «Агроміно» обробляє землі в кількох регіонах, відповідно, працюємо і на різних ґрунтах і в різних кліматичних умовах. З передпосівними компакторами SWIFTER SE 10000 та SS 15000 від BEDNAR працюємо вже вісім років на Харківщині, Черкащині та Миколаївщині. У цих регіонах часті посухи, тому велика перевага агрегатів у тому, що вони ідеально працюють на 2–3 см, що сприяє збереженню вологи. 

Свій перший SWIFTER ми придбали просто на виставці, і це були перші такі моделі, представлені на ринку України. Нині працюємо 10-метровим і 15-метровим компакторами. Агрегатуючись із 500-сильним трактором, 15-метровий SWIFTER готує приблизно 100–120 га за зміну. 

Працюємо на глибину від 2 до 12 см залежно від того, яку технологічну операцію потрібно виконати. Якщо це передпосівна підготовка після оранки — то на 6–8 см, якщо закриття вологи ранньою весною — на 3 см, обробіток парів — до 4 см. 

Дуже задоволені відповідністю ціни та якості на техніку цього бренду. Запчастини відносно недорогі, а самі агрегати прості в експлуатації, так що розхідні матеріали як, наприклад, лапи, підшипники, ми купуємо самі, а механізатори без проблем їх міняють. Якщо виникають питання з налаштуваннями, звертаємося до сервісної служби, і фахівці завжди оперативно приїжджають. 

 

«Компактор SWIFTER ідеально виконує всі заявлені виробником опції за один прохід» 
Сергій ЛІТВІН, ФГ «Людміла», Херсонська обл. 
Сергій Літвін

— Ми користуємося шестиметровим компактором SWIFTER SO 6000 F від компанії BEDNAR усього рік. Вирішили придбати, коли побачили його в роботі на полях сусіда — наразі дуже задоволені придбанням. Готуємо ґрунти переважно під сівбу соняшнику, частково — ріпаку. А цей агрегат за один прохід чудово вирівнює ґрунт, розбиває ущільнення й грудки, підрізає бур’яни. 

Компактор ідеально тримає необхідну глибину — 3 см. Це важливо, бо в нашому регіоні господарювати доводиться практично за постійного дефіциту вологи. 

Агрегатуємо компактор із трактором Case IH PUMA на 210 к. с. За робочу зміну обробляємо 40–50 га. Агрегат простий в експлуатації, його зручно транспортувати (він компактно складається). 

За всіма характеристиками вважаю цей агрегат лідером на нашому ринку. Та й співвідношення ціна-якість у техніки BEDNAR ідеальне. 

«Змінили технологію через посухи й працюємо культиватором SWIFTER після оранки»
Олег БУТЕНКО, ФГ «Росток», Чернігівська обл. 
Олег Бутенко

— Уже три сезони ми користуємося 8-метровим культиватором SWIFTER SO 8000 F виробництва компанії BEDNAR, яким готуємо площі під сівбу кукурудзи, соняшнику та цукрового буряка. У виборі вирішальними були співвідношення ціни та якості та самого агрегата, і запчастин на нього, а також якість виконуваної роботи. 

Працюємо агрегатом на глибину сівби кожної культури. Під буряк — 3–4 см, під соняшник і кукурудзу — 6 см. Важливо, що компактор добре тримає глибину по всій площі, тож дуже задоволені його роботою. 

Через посухи ми дещо змінили технологію — на частині площ оранку замінили на глибокорозпушування, щоб збити плужну підошву. Глибокорозпушувач придбали також виробництва BEDNAR. А компактором SWIFTER працюємо тільки після оранки. 

Продуктивність агрегата залежить від потужності трактора. У нас він агрегатується з трактором New Holland Т84 10 на 340 к. с. і робить в середньому 100 га за зміну. Середня швидкість руху – 12-14 км/год Міняли поки що тільки робочі органи — ані з доставкою запчастин, ані із заміною не було проблем. До того ж ціни на них демократичні. 

«З компактором SWIFTER відпрацювали сезон без жодної зупинки на ремонт» 
Вадим БІЛИЙ, заступник директора ПП АФ «Славутич», Дніпропетровська обл. 
Вадим Білий

— У нашому господарстві два 5-метрових компактори SWIFTER SO 5000 F відпрацювали всього один сезон — торік готували ними площі під сівбу ріпаку та пшениці. Також робили передпосівну підготовку під овочі. Глибину роботи коригуємо залежно від культури: під пшеницю виставляємо 6–7 см, під ріпак — 2–3 см. Істотна перевага цього агрегата в тому, що він чітко тримає таку невелику глибину на всій площі, а ця досить складна операція до снаги небагатьом машинам. 

Один такий компактор за одну зміну робить у нас близько 25 га, агрегатується з трактором Джон Дір потужністю 185 к. с. Сезон відпрацювали ідеально, без жодної зупинки на ремонт, тож звертатися до сервісу не було потреби. Коли обирали агрегат, замовляли демопоказ цього компактора і його аналога іншого іноземного виробника. За виконуваними опціями вони були на одному рівні, але SWIFTER виготовлений із міцнішого сплаву і якість зварювання краща. «SWIFTER зарекомендував себе як якісна й надійна техніка 

«SWIFTER зарекомендував себе як якісна й надійна техніка» 
Сергій ХОМ’ЯК, заступник директора ТОВ «Волинь-Агро», Волинська обл. 
Сергій Хомяк

— Ми експлуатуємо два компактори SWIFTER SO 6000 F і SO 8000 F від BEDNAR протягом трьох років. Спочатку придбали на пробу 6-метровий, пізніше — 8-метровий. Приблизно на 6 тис. гектарах вирощуємо соняшник, кукурудзу, пшеницю, ячмінь, ріпак. Технологія вирощування вибудувана так, що цих двох агрегатів нам вистачає на всі оброблювані площі. Нещодавно на частині угідь впровадили розпушування, а компакторами готуємо ґрунт тільки після оранки. 

У середньому один компактор робить близько 70–80 га за зміну, — залежно від площі поля, типу ґрунту та якості основного обробітку. Працюємо переважно на піщаних ґрунтах. 

Шестиметровий компактор агрегатується в нас із 175-сильним John Deere, а 8-метровий ходить із Buhler Versatile на 375 к. с. Глибина, на якій працюємо, залежить від багатьох чинників: від культури, яку сіємо, від погоди, а також частково від типу ґрунту. Наприклад, на піщаному й сухому можна більше заглибити агрегат. 

SWIFTER від BEDNAR нам порадили колеги, які ним користувалися. Ми замовили демопоказ і зрозуміли, що агрегат цілком підходить нам і за виконуваними опціями, і за співвідношенням ціни-якості, і за надійністю виконання. За весь час користування компактором не було поломок — міняли тільки лапи.  

«Досвід експлуатації компакторів SWIFTER показав, що техніка добре виконує підготовку ґрунту до сівби»
Ігор ПАСТЕРНАК, головний інженер «Бучачагрохлібпром», Тернопільська обл. 

Ігор Пастернак

— Наша компанія експлуатує агрегати BEDNAR Swifter SO 8000, SE 10000 і SS 15000. Остання модель в господарстві працює уже більше як 10 років. Ми купували її ще під брендом Strom, який пізніше перейменували на BEDNAR. 

Позитивний досвід експлуатації агрегатів показав, що техніка добре виконує підготовку ґрунту до сівби, і коли виникла потреба у завантаженні роботою тракторів потужністю 360– 380 к. с., вирішили придбати нові компактори BEDNAR із шириною захвату 8 і 10 метрів. 

Нові агрегати відпрацювали два сезони і за цей час встигли обробити в середньому по 2200 га без жодних нарікань із боку механізаторів й інженерної служби. 

Компактори одночасно виконують кілька операцій: вирівнюють поверхню поля, розпушують верхній шар ґрунту і виконують зворотне ущільнення. Попереду агрегата встановлено вирівнювач, потім коток, два ряди стрілчастих лап, кроскільний коток і ще один вирівнювач. 

На сьогодні деякі лапи вже замінили через зношення, особливо це стосується першого ряду. Інші робочі органи поки що не потребують втручання. Нові компактори агрегатуються з тракторами Case потужністю 380 к. с. і Fendt 936 потужністю 360 к. с. Робоча швидкість — 10–11 км/год.       

Володимир Олексієнко, торговий представник в Україні
+38 (067) 410 98 92
bednar.com/uk/