Агрономія
Головне:
Агрономія

Компактори SWIFTER дають змогу отримувати сходи навіть за мінімального зволоження ґрунту

Компактор SWIFTER SO 8000 F від BEDNAR якісно робить вісім операцій за один прохід зі збереженням наявної вологи та створенням дрібно-грудкуватої структури ґрунту. 

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Імені Суворова» Микола Касімов (Миколаївська обл.). 

«Ми придбали 8-метровий компактор SWIFTER SO 8000 F у період, коли в нашому регіоні посухи стали головною перешкодою ефективного господарювання. У таких умовах потрібна вологоощадна технологія, проте з економічних міркувань дозволити собі тривалий перехідний період на технологію strip-till ми не можемо. І саме 8-метровий SWIFTER скоротив для нас цей перехідний період», – зазначив Микола Касімов.

За його словами, нині, коли практично немає глибинної вологи, для насіння потрібно створити максимально комфортні умови, якісно підготувати ложе, що дуже добре робить компактор від BEDNAR.

«Це високоінтелектуальна машина, яка попереду має шлейф, вирівнює ґрунт, потім робить ложе і двічі прикочує його, таким чином даючи змогу зберегти наявну вологу. Так, навіть за мінімального зволоження ґрунту ми отримуємо сходи», – зауважив фермер. 

Він також додав, що SWIFTER – один із небагатьох компакторів, який може працювати на глибині 2 см й ідеально тримати цю глибину. За зміну в ФГ «Імені Суворова» такий агрегат робить передпосівну підготовку на 100-120 га. Особливо він ефективний, коли в зоні розташування кореня немає вологи, а глибше – є.

З допомогою цього компактора в господарстві готують площі під сівбу ячменю, пшениці, ріпаку, соняшнику. До словами, площі під соняшником планують зменшувати, натомість сіятимуть льон і вводити ще деякі нішеві культури – і SWIFTER може підготувати ґрунт під усі дрібнонасінні культури. 

«Це унікальний агрегат у своєму сегменті, який ідеально підходить для посушливих умов. Багато хто шукає універсальні рішення, тобто агрегат, який виконував би завдання в різних умовах. Такі агрегати безумовно існують, але виконують багато операцій за рахунок погіршення їхньої якості. Натомість культиватор SWIFTER від BEDNAR якісно виконує фінальну операцію перед сівбою: за один прохід ідеально готує ґрунт до сівби», – додав Микола Касімов.  

Нагадаємо, компактори SWIFTER ідеально готують поле до сівби за один прохід.