Агрономія

Оптимальні строки сівби ярих культур на Поліссі зсуваються до більш ранніх

В останні десятиліття спостерігається зменшення опадів у посівний період. Так, на Поліссі ще на початку 80-х років XX ст. їх кількість становила в середньому 70-80 мм, то після 2010 року – 40-45 мм.

Якщо враховувати, що в травні більша частина опадів випадає в другій половині місяця, то виникає тривалий період (2,5-3 місяці) з дефіцитом вологи в грунтах, що негативно позначається на рослинному покриві, в першу чергу на розвитку посівів. Така тенденція вкрай негативно впливає на сходи та подальший ріст і розвиток вирощуваних культур у ранньовесняний період.

На це звернув увагу Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН.

«Вище вказані фактори змушують коригувати строки сівби ярих культур до більш ранніх – з метою максимального використання зимових запасів вологи», — додав він.

Крім того, з потеплінням клімату значно раніше навесні активізуються різноманітні шкідники сільськогосподарських культур і збудники хвороб тощо.

На осушуваних землях зони Полісся регулювання водного режиму в оптимальних межах є важливим заходом у системі технологій вирощування сільгоспкультур і в окремі роки може забезпечити приріст урожайності до 20-30% і більше.

Нагадаємо, названо оптимальні строки сівби соняшнику в різних регіонах. Раніше повідомлялося, цього року очікуються складні умови для сівби ранніх ярих культур.