Агрономія

Названа хвороба, яка шкодитиме ріпаку

Цього року за сприятливих погодних умов –  денної температури17-25 градусів, нічної – вище 120С, частих дощів, вологість повітря більше 80% на ріпаку може розвиватися альтернаріоз.  

Про це в коментарі AgroTimes розповіла спеціаліст із захисту рослин Ірина Мирна.

«Альтернаріоз на ріпаку був виявлений у вересні у Лісостепу в крайових смугах посівів. Хвороба може проявлятися упродовж всієї вегетації. Середні значення уражених площ коливались від 11-57% у 2016 р. до 38-90% у 2018 р. Найвагоміший середній розвиток на ріпаку був у Лісостепу та подекуди на Поліссі – 8-17%, максимально – до 20-31% рослин в Івано-Франківській, Рівненській областях», – зазначила Ірина Мирна. 

За словами спеціаліста, хвороба спричиняє зменшення асиміляційної поверхні – за рахунок передчасного відмирання уражених листків. За раннього розвитку на стручках вони стають недорозвиненими, сформоване насіння – щупле, з низькими технологічними якостями та поганою схожістю. 

ЕПШ альтернаріозу, або чорної плямистості настає за ураження 20% рослин, але за сприятливих погодних умов обробки проводять за перших ознак ураження.

Читайте також:На посівах озимого ріпаку подекуди в регіонах виявили прихованохоботників, капустяну попелицю та піщаного мідяка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!