Агрономія

На Полтавщині виявили перші ознаки пухирчастої сажки на стеблах кукурудзи

На Полтавщині почали проявлятись перші ознаки пухирчастої сажки на стеблах кукурудзи. Наразі хвороба проявилась на 1% рослин із слабким розвитком.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Повсюди у посівах кукурудзи триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць (1-8 кладок на рослину), у Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях відродження та живлення гусениць, якими заселено 3-7% обстежених площ пошкоджено до 3% рослин за чисельності 0,2-1 гусениці на кожну.

«З початком яйцекладки доцільно проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. При виявлені до 3-х кладок яєць на 100 рослин випускають 50 тис. самиць трихограми на 1 га; 4-5 кладок яєць/100 рослин – 100 тис./га; 6-8 кладок/100 рослин – 150 тис/га», – ідеться в повіомленні.

Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

За виявлення гусениць шкідника за чисельності 1-2 екз на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків – викидання волоті, необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Крім того, злаковими попелицями заселено 20-100% площ, 4-15% рослин.

Нагадаємо, хвороби зернових колосових культур уразили до 36% рослин.