Агрономія

На Черкащині здійснили агрохімічне обстеження понад 95% сільгоспугідь

На Черкащині щороку здійснюють агрохімічне обстеження сільськогосподарських земель у господарствах всіх форм власності. Так, цього року обстежили 62,2 тис. га із загальної площі 65,4 тис. га.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

«Агрохімічна паспортизація є важливою складовою моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення і проводиться з метою своєчасного виявлення змін якісного стану ґрунтів, їх оцінки, відвернення наслідків негативних процесів, розроблення науково – обґрунтованих систем землеробства і агротехнологій», – ідеться в повідомленні.

Цьогоріч фахівці Департаменту спільно з Черкаською філією державної установи «Держгрунтохорона» здійснили роз’яснювальну роботу та проінформували райдержадміністрації, сільгосппідприємства (Драбівського, Черкаського, Кам’янського та Шполянського районів) щодо проведення у 2020 році суцільної агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до плану робіт на 2021 рік (розпорядження обласної державної адміністрації від 14.10.2014 № 398) Черкаською філією державної установи «Держгрунтохороною» заплановано обстеження сільськогосподарських угідь щодо стану родючості ґрунтів в агроформуваннях: Жашківського, Маньківського, Смілянського та Чигиринського районів.

Як зазначається, відомості агрохімічного паспорта поля, використовуються в процесі регулювання земельних відносин при:

  • передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача;
  • проведенні грошової оцінки земель;
  • визначенні розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.

«Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень через кожні 5-10 років і є обов’язковою для всіх землевласників та землекористувачів», – нагадали у відомстві.

Нагадаємо, більш раціональному розподілу азоту на полях сприяє аналіз ґрунту безпосередньо перед підживленням. Також ефективно планувати системи живлення сільгоспкультур допомагають відомості про ґрунтовий покрив.