Агрономія

Личинки хлібного туруна відновили живлення в посівах Дніпропетровщини

Аномально тепла погода третьої декади грудня та початку січня на Дінпропетровщині сприяла відновленню неактивного живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) на посівах озимої пшениці, посіяної по стерньових попередниках.

По це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

У третій декаді грудня та на початку першої декади січня в області спостерігалась тепла з помірними опадами та туманами погода. Середньодекадна температура повітря виявилась на 4,7°С вище за середню багаторічну і становила 2,5ºС тепла.

Максимальна температура повітря на початку січня підвищувалась до 11°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 12°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 3,4°С морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 4ºС морозу. Сума опадів за декаду склала 13 мм, або 76% норми.

Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 3ºС морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Озимі зернові перебували у стані неглибокого зимового спокою, що негативно впливає на морозостійкість рослин.

Розрахункова критична температура вимерзання на 31 грудня у фазі кущіння становила 14,9ºС морозу, у фазі 3-й лист – 12,9ºС морозу, у фазі проростання та сходи – 11,9ºС морозу.

Раніше повідомлялося, коли личинки хлібного туруна найшкідливіші для озимої пшениці та як уникнути нагромадження личинок хлібного туруна на полях.