Агрономія

Локальне затоплення посівів озимини фіксують на Львівщині

Локальне затоплення посівів озимини фіксують на Львівщині

Упродовж 16-22 лютого на Львівщині утримувалася надзвичайно тепла як для цього періоду погода. Середньодобові температури повітря була в межах 1,9‒6,4 °С і на 5,5‒9,7 °С перевищили кліматичний показник (-3,6 °С у ІІ та -3,3 °С у ІІІ декадах). І максимум, і мінімум спостерігали 16 лютого, вони становили відповідно 9,2 і -2°С.

Про це повідомляють в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Опади випали в кількості 13,3 мм. Ґрунт сильно зволожений. На окремих полях спостерігається локальне затоплення посівів озимини.

У ІІ декаді лютого середньодобова температура повітря дорівнювала 2,1 °С, сума опадів ‒ 11 мм (73% від норми).

Протягом цього періоду лише дві доби характеризувалися коливаннями середньодобових температур повітря, які перевищили біологічний мінімум (+5 °С). Відновлення вегетації не відзначено, рослини озимих перебувають у стані неглибокого спокою. Однак відбуваються активніші витрати запасних речовин (цукрів), що може збільшити відсоток ослаблених рослин у посіві.

23 лютого, згідно з методикою, слід знову відібрати проби рослин на життєздатність. Остаточну оцінку стану озимих культур дають після відновлення вегетації та інвентаризації посівів, щоб визначитися з агротехнічними заходами (ремонт, пересів тощо).

Підживлення озимини проводять залежно від її стану після перезимівлі. Насамперед підживлюють зріджені посіви та з недостатнім розвитком, добре розкущені ‒ в перші 10‒15 діб після відновлення весняної вегетації.

Нагадаємо, науковці дали рекомендації щодо першого весняного підживлення озимих.