Агрономія

Істотний дефіцит опадів спостерігається два місяці поспіль

Істотний дефіцит опадів спостерігається два місяці поспіль

В Україні два місяці поспіль спостерігається суттєвий дефіцит опадів. Так, за лютий-березень кількість опадів в середньому по Україні становила 20-40% від норми, у західних областях – 50-70% від норми. Такі умови загрожують виникненням засушливих явищ на низці територій.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Упродовж місяця тривав дефіцит опадів – середня обласна їх кількість  склала від 21 до  52% норми.  У березні спостерігалася надзвичайно низька для весни відносна вологість повітря – упродовж місяця від 4 до 18 днів на всій території країни відмічалося її зниження до 30% і нижче.

Із наростанням тепла відбулося відновлення вегетації озимих культур, що на тиждень-два пізніше середніх багаторічних строків у південних областях та близько до середніх строків на решті території.

Умови для приживлення озимини були цілком задовільними, проте негативним фактором була екстремально низька для ранньовесняного періоду відносна вологість повітря. У поєднанні із помірними та сильними вітрами виникали суховійні явища . 

За  першим визначенням запасів продуктивної вологи, яке здійснили агрометеорологи західних, центральних та частково південних областей, зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами та на зябу було достатнім та оптимальним, у західних областях – місцями надмірним (більше 40 мм).

Зволоження метрового шару ґрунту на більшості площ як під озимими культурами, так і на зябу, було дещо нижчим середніх багаторічних показників, проте цілком достатнім, зважаючи на тривалий дефіцит опадів. Лише на окремих площах, Херсонської та Миколаївської областей зволоження метрового шару ґрунту оцінювалося як недостатнє для ранньовесняного періоду і становило – 74-115 мм продуктивної вологи.

Нагадаємо, погода в Україні до кінця тижня буде дощовою, що дасть змогу дещо поповнити запаси вологи в грунті.