Агрономія

Ґрунтові гербіциди на кукурудзі мають різні механізми дії

Зазвичай ґрунтові гербіциди, які застосовують у посівах кукурудзи, належать до 5 хімічних класів із різними механізмами дії, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Хлорацетаміди інгібують ріст меристеми рослин і порушують поділ клітин. Механізм дії триазинів і триазинонів пов’язаний із руйнуванням хлоропластів і порушенням фотосинтезу.

Динітроаніліни інгібують кореневу систему та її ріст. Речовини цього класу активно проникають і переміщуються кореневою системою рослин, не зачіпаючи надземної частини. Ізоксазоли блокують фермент, що бере участь у головних етапах біосинтезу каротиноїдів. Це спричиняє знебарвлення рослин бур’янів.

Хлорацетаміди контролюють переважно однорічні злакові бур’яни, а триазини, триазинони, ізоксазоли – переважно однорічні дводольні, пендіметалін активний у більшій частині одночасно проти однорічних злакових і дводольних.

Однак, часто в літературі трапляються неточності щодо того, що хлорацетаміди, триазини й триазинони характеризуються універсальністю й окремо знищують одночасно однорічні злакові та дводольні бур’яни.

Ґрунтові гербіциди контролюють тільки ті бур’яни, що проростають із насіння. Їх захисна дія обмежується однорічними дводольними та злаковими бур’янами.

Хлорацетаміди (ацетохлор й ін.) діють на них тільки у той період, коли вони ще не з’явилися на поверхні ґрунту, а представники триазинів, тріазинонів, динітроанілінів, ізоксазолів впливають і на сходи бур’янів через їх кореневу систему.

Прометрин на кукурудзі як ґрунтовий препарат широко не застосовується.

Раніше повідомлялося, як перевірити ефективність ґрунтового гербіциду.