Агрономія

В «Агро-Консалтинг АВ» напрацювали ефективну систему живлення кукурудзи

Кукурудза досить вимоглива до підвищеного мінерального живлення й здатна засвоювати поживні речовини упродовж усього життєвого циклу. Це треба враховувати в побудові системи живлення кукурудзи.

Про це в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer розповів Олег Прудивус, агроном компанії «Агро-Консалтинг АВ».

Він радить добрива застосовувати під основний обробіток ґрунту, але враховувати критичні періоди у живленні рослин кукурудзи: в молодих рослин (від 3 до 7 листків) є підвищена потреба у фосфорі; у фазу 9-10 листків – викидання волоті, рослини кукурудзи потребують азотного живлення (мінеральні добрива треба внести прикоренево у фазу 3-5 листків).

Схема підживлення посівів в «Агро Консалтинг АВ» така: по мерзлоталому ґрунту вносять 300 л/га КАС і 100 кг/га гранульованого сульфату амонію (через дефіцит сірки), разом із сівбою додають у рядок 200 кг амофоски. Двічі по вегетації (по 5-му і 10-му листку) вносять хелатний цинк у рідкій формі нормою 1 л/га.

При цьому препаратом номер один для підвищення врожайності Олег Прудивус називає біостимулятор Вітазим. «Коли застосовувати цей препарат як протруювач насіння та внести по листку в нормі 0,5 л/га, можна розраховувати на здорові рослини з потужним стеблом і прибавку врожайності не менше як 1 т», – додав він.

Нагадаємо, кукурудза в монокультурі потребує більше азоту, ніж за іншої сівозміни.