Агрономія

Фермер відмовився від вирощування кукурудзи на користь проса та вівса

Навесні у ФГ «Соната», що на Чрнігівщині, планують збільшити перелік вирощуваних сільгоспкультур, бо якщо на ринку виникне дефіцит якоїсь із них, тоді ціна на неї зросте. Зокрема, в господарстві повністю відмовляться від вирощування кукурудзи, натомість до сівозміни повернуть овес та просо.

Про це пише голова господарства Іван Якуб у своїй колонці на AgroTimes.

«Оскільки вгадати, яка культура «вистрелить», неможливо, тому краще розширити сівозміну. Це збільшить шанси заробити, та й для здоров’я ґрунту буде краще. Зокрема, планую повернути до сівозміни овес та просо. Це не нові культури для мене, сіяв їх і раніше, але на кілька років відмовився. А тепер, наприклад, щодо вівса бачу непогані перспективи з реалізації. До того ж він потребує менше добрив і на наших землях дає гарні врожаї за менших затрат. При цьому ціна на нього вища, ніж, наприклад, на пшеницю», – пояснив фермер.    

Також із ярих тут сіятимуть горох, соняшник та сою (насіння сої мають власне), а з озимих мають ріпак і пшеницю. А ось від кукурудзи повністю відмовилися через відсутність власної сушарки, що робить її вирощування невигідним.

«Для інвестицій же зараз не найкращий час, коли навіть на дотриманні технології доводиться заощаджувати. І якщо фінансова ситуація не покращиться, частину площ, імовірно, залишу під паром, щоб земля відпочила», – додав Іван Якуб. 

Нагадаємо, за прогнозом, площі посівів сої в Україні можуть зрости максимум до 2 млн га.