Агрономія

Дефіцит азотних добрив становить майже 2 млн тонн

дефіцит азотних добрив

На сьогодні дефіцит азотних добрив у Європі становить приблизно 7 млн тонн, а в Україні – майже 2 млн тонн.

Про це розповів президент НААН України, академік Ярослав Гадзало, інформує пресслужба НААН.

«Це – велика цифра для європейських країн. Тому імпортом звідти перекрити нестачу виробництва добрив вітчизняними підприємствами буде дуже складно. Органічних добрив теж не вистачає, через зменшення поголів’я великої рогатої худоби», – зазначив Ярослав Гадзало.

Він також зауважив, що на світовому ринку зростає ціна нафти, а отже, можна очікувати й підвищення вартості дизпалива під весняні польові роботи.

Виходячи з цього, ймовірно, не буде внесено необхідної кількості міндобрив у період весняних польових робіт, посіву, живлення озимих. За таких умов важко прогнозувати врожай 2022 року. Бажано зберегти його хоча б на рівні 2021-го.

«Ми направили свої пропозиції і до Мінекономрозвитку, і до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо того, як можна забезпечити більш-менш стабільну роботу хімічної галузі, підприємств-виробників мінеральних добрив. Це дуже важливо врахувати, бо земля не є нескінченним ресурсом. Неможна забрати всю поживу. Хоча в останні роки з грунту виноситься на 15 млн тонн більше поживи, ніж вноситься. І якщо зараз ще обмежити внесення міндобрив, ми навряд чи можемо розраховувати на гарний урожай», – додав академік.

Ці питання, на переконання Ярослава Гадзала, потрібно вирішувати у січні-лютому, щоб агропромисловий комплекс міг стабільно працювати весь рік. Для цього держава має надати підтримку виробникам.

Нагадаємо, подорожчання добрив поглибить процеси деградації ґрунтів.