Агрономія

Що гірша якість ріллі, то вищою має бути норма висіву пшениці, – агроном

Один із важливих аспектів технології вирощування пшениці – це норма висіву. Для отримання оптимальної густоти потрібно врахувати три головних чинники: якість ріллі на момент сівби, строк сівби й попередник.

Про це AgroTimes розповів Іван Шаляревич, головний агроном ПП «Юхимівське» (Вінницька обл.).

 «Чим гірша якість ріллі на момент сівби — тим вища норма висіву пшениці, – зазначив агроном. – Така ж рекомендація стосується й строків сівби: за ранньої сівби даємо меншу норму висіву (від 4 млн насінин), за пізньої сівби (у середині – наприкінці жовтня) – збільшуємо норму до 5 млн насінин».

Також, за його словами, по кращому попереднику (озимий ріпак) дають меншу норму, по гіршому – більшу, але таку, щоб не загустити (максимальна норма – 5,7 млн насінин).

Загущення посівів не додасть урожаю, а призведе до того, що в умовах високої конкуренції рослини в пошуках сонячного проміння будуть витягуватися, стануть більш схильними до вилягання.

«Такі рослини використають усі свої ресурси на те, щоб набрати вегетативну масу, але нормальний колос сформувати не зможуть», – додав Іван Шаляревич.

Нагадаємо, оптимальна норма висіву пшениці залежить від уміння агронома передбачити польову схожість. Як визначити оптимальну норму висіву озимої пшениці — поради агрофірми «Колос». Як повідомлялося, норма висіву насіння озимих культур залежить від рівня родючості ґрунту.