Агрономія

Оптимальна норма висіву пшениці залежить від уміння агронома передбачити польову схожість

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для кожного сорту пшениці є оптимальна густота стояння колосів до обмолоту, за якої вона дає максимальний врожай. В середньому цифра коливається від 4 до 6 млн зернин.

У зиму має піти стільки продуктивних стебел, скільки потрібно отримати колосків на момент обмолоту.

На цьому наголосив Володимир Мірненко, бренд-менеджер компанії «Pöttinger-Україна», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«По суті, головне завдання агронома полягає у тому, щоб передбачити польову схожість і коефіцієнт продуктивного кущення і, відповідно, вибрати норму висіву», — зазначив експерт.

Для того, щоб отримати оптимальні 4-6 млн продуктивних стебел на гектар при коефіцієнті продуктивного кущення 2-2,5, потрібно отримати 3 млн схожих рослин. Тобто, за польової схожості на рівні 90%, потрібно висіяти 3,3 млн насінин.

Нагадаємо, врожай озимої пшениці формують три фактори: кількість колосів на гектарі, кількість зернин на колосі і вага 1000 зернин. 80% урожайності закладається з осені і формується у фазах проростання сходів, кущення і виходу в трубку. Отже, агроном має перелік агрономічних заходів, які можна покращити. Наприклад, скорегувати кількість колосків на гектарів, яка залежить від норми посіву, польової схожості та коефіцієнту продуктивного кущення.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями