Агрономія

Чернігівський «Колос» планує частково замінити кукурудзу на сорго

У господарстві «Колос» (м. Остер Чернігівської області) через зміни клімату планують ввести у сівозміну сорго. 

Про це AgroTimes розповів Петро Макаренко, керівник ПОСП «Колос».

«Нині ми вирощуємо озиму пшеницю, соняшник і кукурудзу, – зазначив він. – А це призводить до виснаження ґрунту, поширення хвороб і бур’янів. Тому ми працюємо над покращенням сівозміни. Зокрема, придивляємося до сорго».

Фермер додав, що нині середня врожайність кукурудзи в господарстві сягає 7 т/га, але в посушливі роки культура «підводить». Натомість сорго потребує втричі менше вологи, а витрати на його вирощування – 12 тис./га проти 20-25 тис./га на вирощування кукурудзи.

Тому наступного року господарство планує почати вирощувати сорго.

«Наші сусіди вже ризикнули й збирають по 6-7 т/га. Нині ціна на сорго тримається на рівні 7-7,2 тис. грн/т, тож за умови укладання форвардних контрактів вирощувати його досить рентабельно», – вважає Петро Макаренко.

Окрім того, господарство у цьому році уже додало у сівозміну озимий ріпак і планує ввести сою. 

«Ця культура дуже важлива як попередник і має привабливу ціну – до 20 тис. грн/т, тож навіть за врожайності 2 т/га можна виручити близько 40 тис. гривень, – аргументує керівник підприємства. – Щоб заробити такі кошти на пшениці, потрібно отримати 5,5-6 т/га, а на наших землях досягти такої врожайності – дуже нелегко».

Нагадаємо, вирощування сорго в Україні має великі перспективи.