Агрономія

Господарство «Колос» на Чернігівщині повернуло в сівозміну озимий ріпак

Господарство «Колос» на Чернігівщині повернуло в сівозміну озимий ріпак

У господарстві «Колос» (м. Остер Чернігівської області) у сівозміну цього року ввели озимий ріпак. Востаннє цю культуру тут сіяли у 2004 році, але через вимерзання посівів відмовились.

Про це AgroTimes розповів Петро Макаренко, керівник ПОСП «Колос».

«Нині багато аргументів на користь вирощування цієї культури – вона прибуткова і є хорошим попередником, селекціонери добре попрацювали над її зимостійкістю та й узимку вже немає таких сильних морозів, як 15 років тому, – зазначив фермер. – Весняні перепади температури не особливо шкодять ріпаку».

Для сівби ріпаку підприємство обрало сорт, а не гібрид, який з осені добре зарядили фосфором, калієм та азотом.

«У підживленні всіх культур зважаємо на результати аналізу ґрунтів: на найкращих ділянках уміст гумусу не перевищує 1,5%, рілля потребує багато комплексних добрив і додатково азоту», – додав аграрій.

За його словами, серед основних переваг сортів ріпаку проти гібридів – їхня ціна, здатність краще витримувати критичні умови, відновлюватися після посухи та заморозків, наливати більше насіння, що безпосередньо впливає на врожайність.

«Утім, є багато нюансів технології вирощування сортів: наприклад, їх рекомендують сіяти раніше, ніж гібриди, через повільніший стартовий ріст і густіше через слабше гілкування», – зауважив Петро Макаренко.

Нагадаємо, ріпак у сівозміні за no-till покращує структуру ґрунту.