Агрономія

Армувати улоговини рослинними рештками слід восени до основного обробітку ґрунту

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Армувати улоговини рослинними рештками слід восени до основного обробітку ґрунту

Унаслідок багаторічного розмивання поля на схилах часто бувають розчленовані глибокими вимоїнами, які не вирівнюються обробітком.

Утворені мікропониження рельєфу навіть за контурної агротехніки посилюють концентрацію поверхневого стоку й інтенсивність лінійної ерозії ґрунту.

В улоговинах істотно погіршується водний і поживний режими чорнозему, оголюється коренева система рослин, знижується якість обробітку ґрунту, сівби й унесення засобів захисту посівів, формується невисокий урожай. 

З погляду досягнення високого меліоративного ефекту армувати улоговини рослинними рештками найкраще восени до основного обробітку ґрунту. 

Витрати матеріалів залежать від параметрів вимоїни. За ширини останньої, наприклад, 5 м і глибини 0,5 м на 1 лінійний метр улоговини потрібно 1,5-1,8 м³ побічної продукції. 

Щоб запобігти виносу мульчувального матеріалу й підсилити кольматувальну здатність споруди, армувати потрібно від вододілу вниз по схилу, до того ж товщина покриття має бути не більшою за глибину улоговини. 

Міцність захисного прошарку суттєво зростає, коли глибина вимоїни дорівнює глибині основного обробітку ріллі (20-30 см). У такому разі мульча більшою мірою змішується з ґрунтом, що перешкоджає її змиву й пришвидшує розклад мікроорганізмами влітку. 

У разі армування глибоких (>50 см) і вузьких (<5 м) улоговин рослинний субстрат (щоб уберегти від знесення водою) закріплюють шляхом приорювання в 1-2 проходи плуга по краях вимоїни вздовж схилу. 

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями