Агрономія

Як ФГ «Бауер-плюс» на Волині бореться з ерозією ґрунту

У господарстві «Бауер-плюс» на Волині із водною ерозією ґрунту борються завдяки покривним культурам та зменшенню глибини обробітку ґрунту.

Про це розповів голова ФГ «Бауер-плюс» Віталій Рудченко в ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Виростити без міндобрив: реально чи ні?».

Зокрема, застосування сидератів, за словами аграрія, дає господарству багато інших переваг, окрім запобігання ерозії:

  • накопичення вологи в осінньо-зимовий період;
  • дренаж та пористість ґрунту завдяки кореневим системам;
  • стабільність агрегатів;
  • оптимальний повітряно-водний баланс, який дозволяє краще кореням проникати в ґрунт і споживати поживні речовини.

«В останні роки в нас мало снігу, а сидеральні суміші дають змогу затримати сніг на полях і волога поступово входить у ґрунт. Після 2-3 років затосування покривних культур маємо пористість ґрунту, краще зберігається волога», – зазначив Віталій Рудченко.

Крім того, в господарстві на власному досвіді переконалися, що водній ерозії запобігає також зменшення глибини обробітку ґрунту. Так, восени перед сівбою озимого ячменю тут здійснили передпосівне дискування, тоді як на сусідньому полі в іншому господарстві застосували оранку.

«В результаті після 35 мм опадів у нас вся волога просочилася в ґрунт, а в сусіда є застій води на полі. У нас 20 см гумусного горизонту. А це ще один агрумент не на користь оранки, адже вона має здійснюватися на глибину щонайменше 22-25 см», – додав аграрій.

Нагадаємо, сидерати дають помітний ефект після 5-6 років постійного їх застосування.